V sobotním duelu se znovu výrazným písmem podepsal pod výhru Jestřábů nad Mostem. Navíc poprvé ukázal fanouškům svou novou masku.

Luboši nad Mostem jste dlouho vedli, nakonec to byl však dramatický zápas. Jak jste to z branky viděl?

Řekli jsme si, že musíme dobře začít. Dobře jsme začali, pak jsme to udržovali. Na konci jsme však přestali hrát a udělali z celého zápasu zbytečné drama. Mysleli jsme si, že je to hotové, ale Most má zkušené hráče a využil toho. Nakonec jsme se o výhru strachovali, ale zvládli jsme to. Myslím si, že i pro diváky to bylo dobré.

Vy máte za sebou několik zápasů s týmy ze špičky první ligy. Most je však předposlední, je rozdíl v tom chytat proti Mostu nebo Slavii či Budějovicím?

Já bych neřešil, jestli jsou předposlední. Hráče mají dobré. Je jedno jestli střílí špičkový hráč nebo ne. To se jen tak říká, pro brankáře je to jedno. Na zápas se musíte soustředit, ať hrajete s kýmkoliv. Na prvního se samozřejmě víc vyhecujete, to je jasné. K Mostu jsme dobře přistoupili, bylo to o bojovnosti. Nakonec jsme to zvládli dobře.

V tabulce stoupáte výš a výš. V čem je ta změna od první čtvrtiny soutěže?

Něco jsme si řekli a začali jsme to plnit. Přestali jsme si myslet, že všechno půjde samo, začali jsme víc bojovat a od toho se to odráží. Všechno plníme a v tabulce se odráží na bodech.

Vy jste jednou z hlavních opor týmu. Jak se vám vlastně v Prostějově líbí? Už jste se tu sžil?

Já jsem tady spokojený a nemám si na co stěžovat. Mančaft je parádní. Všichni mě berou. Jsem spokojený.

Jak se vám hraje za prostějovskou obranou, složenou z mladí kombinovaného zkušeností?

V pohodě. Nemám s nimi žádné problémy.

Chytal jste poprvé v nové masce. Jak se vám v ní hrálo?

Mám ji pár dní a je to v pohodě.

Zeptám se na její design. Vypadá proti té původní zlínské docela jednoduše. (bílá maska s červeným pruhem uprostřed, lemovaným z každé strany zlatým proužkem pozn. red.)

V jednoduchosti je síla. Nechtěl jsem nic vymýšlet.

Jak se vám spolupracuje s brankářskou dvojkou Neužilem? Radíte mu třeba?

(Smích) Spolupracuje se mi s ním dobře. Radit ale nechce. Mladí nechtějí nikdy poradit.