Před zápasem hodonínský klub zvýšil bezpečnostní opatření.

„Žádáme domácí fanoušky, aby se nepřibližovali k sektoru hostů a neprovokovali zbytečně hostující fanoušky. Hosty prosíme, aby se chovali slušně tak, jak se má člověk – fanoušek na sportovním utkání chovat,“ vyzvala před zápasem fanoušky obou táborů předsedkyně SHK Hodonín Jana Gajošová.

A celkem to zabralo. Prostějovští fanoušci se čertili jen v průběhu druhé třetiny.

Za to domácí fanoušci čekali, co předvedou Drtiči pod staronovým trenérským duem Číhal, Šifel.

„Vrátil jsem se po roku a půl. Dobyl jsem si baterky a mám o to větší chuť do práce, zvláště, když je to Hodonín,“ prohlásil Svatopluk Číhal.

Ale začátek nebyl pro domácí nejlepší. Už po osmdesáti sekundách se trefil prostějovský útočník P. Šebek. V jeho útoku se objevil i jeho bratr David, který celou jednu sezonu bojoval za hodonínské barvy.

„Je tady skvělá atmosféra. Určitě se sem rád vracím, ale beru to jako normální zápas,“ řekla bývalá oranžovomodrá desítka David Šebek.

Na vedoucí branku hostů odpověděli domácí vyrovnáním ze Špokovy čepele, jemuž ideálně přihrál Jurásek. Ten byl i blízko druhé branky, jenže červené světlo za Slovákem se nerozsvítilo.

Naopak z vedení se znovu radovali hosté, když po střele Meidla doskákal puk za Tučkova záda.

„První třetinu jsme odehráli ještě v pozornosti. Dodržovali jsme, co jsme si řekli. Od druhé dvacetiminutovky jsme začali nepochopitelně lítat s Hodonínem, a pak jsme doplatili na hrubé chyby v obraně,“ uznal prostějovský kouč Petr Zachar.

Ve druhé třetině čekala na Prostějovské hodonínská smršť.

Nejprve vyrovnal uniknuvší Kuba, který vymetl šibenici hostující branky. Ve 34. minutě zlomil odpor Jestřábů krásnou brankou Vaškovič. Těsně před přestávkou zvýšil na rozdíl dvou gólů Rehuš.

„Ve druhé dvacetiminutovce se mužstvo zvedlo. Když se tak odehraje každý zápas, tak věřím, že se dostaneme tam, kde je Hodonín zvyklý být. A to v horních patrech tabulky,“ poznamenal Číhal.

Ve třetí části se hostům naskytla možnost snížení, ale dvě přesilovky v řadě nevyužili.

„Myslím si, že jsme se dostali trochu do krize. Dostali jsme v přesilovce gól na 2:4, to pak už bylo v hlavách hráčů,“ domníval se Zachar.

V 53. minutě kapitulovali jeho svěřenci po páté, a to z hole obránce Komárka. Účet zápasu uzavřeli devatenáct vteřin před koncem Prostějovští, když se trefil Pešutka.

„Dnes u nás nebylo hráče, pro kterého by byl nějaký puk ztracený. Bylo tam srdíčko, nasazení a prostě všechno. Mám z toho velmi dobrý pocit,“ smekl hodonínský kouč.

I proto mohli domácí začít otvírat vítězné tři basy Radegastů. „Slavíme narozeniny a máme týden volno,“ podotkl autor druhé branky Michal Kuba.

Hodonín – Prostějov 5:3

Třetiny: 1:2, 3:0, 1:1. Branky a nahrávky: 7. Špok (Jurásek, Peš), 23. Kuba (Salajka), 34. Vaškovič (Korotvička), 39. Rehuš, 53. Komárek (Jurásek) – 2. P. Šebek, 14. Meidl (Čuřík), 60. Peštuka (Čuřík, P. Šebek).

Rozhodčí: Mech – Bilík, Musil. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 28:24.

Hodonín: Tuček – Flamík, Pokorný, Komárek, Miklík, Salajka, Beňa – Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Jurásek, Tomášek, Peš, Zelinka, Kuba, Průdek, Penák.

Prostějov: Slovák (Švach) – Stříteský, Paška, Halouska, Peštuka, Jedlička, Kutmon, Doseděl, Duba, Stejskal, Žajgla, Čuřík, Bartošek, Šebek D., Šebek P., Meidl, Skácel, Kryl