Jedna z posil ambiciózních Jestřábů mohla hodnotit vítězství a duel se Zubry pozitivně, domácí tým získal dva body za výhru v prodloužení.

„Určitě jsem to vnímal jako divácky atraktivní zápas a na stadionu bylo opravdu hodně lidí a dobrá atmosféra. Prostějov s Přerovem se asi moc nemají rádi," usmál se na úvod Lubomír Korhoň a dodal: „Pro hráče to ale byl výborný zápas a jsme celkem rádi za ty dva body."

Těžký zápas s krajským protivníkem se pro prostějovský tým nevyvíjel dlouho dobu příznivě, nakonec však Jestřábi duel utkání zvrátili.

„Musím pochválit Přerov, protože hrál výborně. Hodně bruslili, dávali si to kombinačně. Ale vždycky jsme dokázali dát gól, když bylo zapotřebí. Štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu," sportovně uznal zkušený forvard.

Nebylo to s provokacemi, ale v tempu

Svěřenci Kamila Přecechtěla s trochou štěstí přestáli i nápor Zubrů ve třetí třetině a pak srovnali skóre.

„Ještě dali i tyčku. Klidně to mohlo skončit naopak. Jsme určitě rádi za výsledek," potvrdil Korhoň.

Vyhrocenou náladu na ledě však mezi hráči příliš nevnímal, přesto byl zápas něčím specifický.

„Nebylo to až tak fyzické, nebo s nějakými provokacemi. Spíš se hrálo ve vyšším tempu, energie lidí na tribunách všechny žene a je to pak takový bruslivější hokej. Myslím, že hra v derby splňovala přísná kritéria," přemítal bývalý hráč Olomouce, Zlína, Liberce, Pardubic, Třince či Komety Brno.

Prostějov se letos ocitl také na samotném čele WSM ligy, nyní se drží stále na vysokých příčkách i díky takřka jednadvacetipro­centnímu využití přesilových her.

„Samozřejmě je to díky tréninku a máme utvořené dobré přesilovkové formace. Sešli se tam šikovní hráči a daří se nám výhody proměňovat," podotkl mistr extraligy ze sezony 2004/2005.

Třemi asistencemi se blýskl proti Přerovu v důležitých momentech Korhoňův spoluhráč z útočné lajny Martin Novák.

„Je to komplexní hráč, který vybojuje spoustu puků a dobře vidí situace. Letos zatím prožívá výbornou sezonu," řekl na adresu nejproduktivnějšího hráče Jestřábů Lubomír Korhoň.

Na Sheffield s Manchestrem byl plný zimák

Po třech letech v anglické nejvyšší soutěži EPIHL se bývalý hráč Sheffield Steeldogs vrátil do Česka, vyhrocené hokejové bitvy ostrovní stát příliš nabídnout nemohl.

Ale jeden příklad Korhoň našel.

„Je to tam něco jiného, nedá se to moc porovnávat. Ale když jsem byl v Anglii, tak tam přece jen bylo derby. Zápas Sheffield proti Manchesteru byl vždycky hodně vyprovokovaný. Taky tam přišel plný zimák," prozradil Lubomír Korhoň a zavzpomínal:

„Ale ostřejší bylo třeba extraligové derby, když jsem hrál v Třinci proti Vítkovicím. Ještě kdysi byl ostrý zápas za Zlín proti Vsetínu, když jsem začínal v extralize. Tehdy to na ledě jiskřilo."

V konkurenci těchto zápasů se neztratí ani současný souboj hanáckých rivalů v první lize.

„Určitě se to dá řadit hodně vysoko. Byl to už druhý vzájemný zápas letos, na obou utkáních byl plný stadion a lidé trochu bláznili. Fanoušci nebo ultras někdy až trochu moc, bez házení dýmovnic nebo světlic by se to určitě obešlo. Ale jinak fandili výborně," chválil s drobnou výtkou.

Anglie? Velice zajímavá životní zkušenost

Za životem v Anglii se ohlíží s kladným hodnocením.

„Byla to velice zajímavá životní zkušenost. Byl jsem tam s rodinou, syn tam chodil do školy a naučil se anglicky. Člověk pozná, jak se žije jinde, vidí jinou kulturu. Nejen po hokejové, ale hlavně po životní stránce to bylo přínosné," uvažoval sedmatřicetiletý útočník.

Ten patřil v kádru Sheffield Steeldogs k oporám, v sezoně 2013/2014 vstřelil padesát gólů a celkově si připsal 96 bodů v 54 zápasech.

Loňský ročník EPIHL znamenal pro Korhoně zisk 74 kanadských bodů.

Úroveň druhé nejvyšší české soutěže je však jinde, což dobře ví i prostějovský útočník.

„Je to určitě náročnější, na druhou stranu tam se hrálo na tři lajny. Já jsem byl prakticky pořád na ledě a to se pak body sbírají snadněji," vysvětloval hráč, který z týmu Jestřábů odešel na začátku sezony 2012/2013 a letos se do klubu vrátil.

Zlepšil silnému hokejistovi častý pobyt na anglickém ledě fyzickou připravenost do dalších bojů?

„To asi jo, ale já jsem tu kondičku vždycky měl celkem na výši, takže v tom problém není," s úsměvem uzavřel Lubomír Korhoň.