David Zachar loni nastupoval po boku Michala Černého a Davida Šebka. Závěr sezony mu ale zhatilo zranění ramene a následná operace. Do posledních kol základní části ani do play off již nenastoupil. Ale i přes zdravotní potíže patřil k oporám týmu a především střeleckým talentům. Letos již naskočil 
v dresu Poruby v jejím prvním přípravném utkání proti juniorům Vítkovic, a v Ostravě by měl dvaadvacetiletý útočník působit formou hostování.

Martin Kryl byl v loňské sezoně také úspěšným kanonýrem. Nastřílel totiž sedm branek do soupeřovy svatyně. Letos ale nedokázal přizpůsobit své působení na vysoké škole a v profesionálním týmu Jestřábů. U týmu zatím zůstane, a to do poloviny letní přípravy, až poté se rozhodne, co dál. Momentálně nemá domluvené angažmá.

„S oběma hráči jsme do sestavy počítali. Jsou to Prostějováci, takže o to víc nás jejich odchod mrzí. Navíc oba výborně hrají, neradi se takových hráčů zbavujeme," posteskl si kouč Prostějova Josef Málek.

Hlavním problémem byl přechod na profesionální trénink, který by ani Zachar ani Kryl nestíhali.

„Snažili jsme se domluvit na individuálním přístupu, ale David studuje v Ostravě, což je problém. Logicky dal přednost škole, ale naštěstí jsme pro něj domluvili hostování v Porubě. Věřím, že až absolvuje, tak se nám vrátí jako hotový hokejista," doufá Málek.

U Martina Kryla existuje malá naděje.

„Tam ještě čekáme. Sice to nevypadá moc nadějně, ale Brno je blíž než Ostrava. Byli bychom rádi, kdyby nám zůstal alespoň jako třináctý útočník. Rozhodne se až v polovině září, kdy se rozběhne i škola. Martin se zatím bude připravovat s námi, ve čtvrtek zasáhne i do prvního přípravného zápasu," uzavřel prostějovský trenér.