Už v první třetině dokázali Valaši vystřelit čtyři přesné šípy, které srazily jestřábí hejno nekompromisně z oblohy na zem. O branky Vsetína se postarali Tomáš Jandus, Matouš Kratochvíl, Erik Hrňa a exprostějovský Robin Staněk. Nedá se říci, že by domácí borci hráli v této dvacetiminutovce nějak vyloženě hůře, i přesto ale odcházeli na první přestávku se ztrátou v poměru 0:4.

„Začali jsme aktivně, pak jsme ale propadli a soupeř ze tří brejků vedl 3:0. To se stát může, mnohem víc mě mrzí, že jsme se s tím nedokázali poprat. To byl dnes ten největší problém. Pro nás byla hororová první třetina a ta druhá mohla být klidně hororová pro Vsetín," říkal po zápase zklamaný prostějovský trenér Martin Janeček.

I druhá perioda začala vsetínskou brankou. Docílil jí již po pouhých 78 sekundách hry Erik Hrňa. Otřeseným Hanákům se pak podařilo snížit ve 29. minutě, kdy se ve dvojnásobné početní převaze prosadil Jan Veselý. To ale bylo z jejich strany vše. Nějaké šance si sice vytvořili, to samé se však událo i na straně druhé. Třetí část tak začínala znovu za čtyřbrankového vedení hostů.

A ani třetí třetina nijak nevybočovala. Už na konci 43. minuty totiž přidal po lehce sporném momentu šestý hřebíček do prostějovské rakve Pavel Klhůfek. Sporném proto, jelikož sám střelec před gólem srazil puk rukou z horní síťky. Od tohoto okamžiku se už ale v podstatě jen dohrávalo a nic na konečném skóre 1:6 nezměnila ani pětiminutová vsetínská přesilovka po vyloučení Illéše.

Živé natáčení podcastu HanáJede s Karlosem „Terminátorem" Vémolou v olomouckém Sklubu, 28.11.2023
Terminátor Vémola bavil olomoucký klub. Řekl, proč se nebude loučit na Andráku

„Ten pátý gól po přestávce rozhodl o všem. Pak už se zápas pouze dohrával. Tým jsme kvalitní a do budoucna se budeme muset naučit pracovat i s nepříjemnými situacemi. Musíme to tedy hodit za hlavu a soustředit se na sobotu. Musíme těm fanouškům už rychle začít dělat radost," pokračoval vůdce jestřábí letky.

Jestřábům přitížila i neobvyklá situace, kdy kvůli administrativní chybě nemohli na soupisku zapsat druhého gólmana, ač by se jim střídání Pavelky určitě hodilo. „Nechci se k tomu vůbec vyjadřovat. I po této stránce musíme být pro příště lépe připraveni," uzavřel Martin Janeček.

V sobotu čeká prostějovské hokejisty další domácí zápas, ve kterém se střetnou od 17 hodin s béčkem pardubického Dynama. Jejich cílem bude vrátit se na čtvrté místo, ze kterého je na páté shodila Třebíč.

V dalším domácím utkání přivítají Jestřábi tým Pardubice BV dalším domácím utkání přivítají Jestřábi tým Pardubice BZdroj: Deník/VLP Externista

LHK Jestřábi Prostějov - VHK ROBE Vsetín 1:6 (0:4, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Veselý (Ostřížek, Račuk) – 8. Jandus, 14. Kratochvil, 16. Hrňa (Jenáček), 19. Staněk (Hořanský, Jandus), 22. Hrňa (Jenáček, Jandus), 43. Klhůfek. Rozhodčí: Grygera, Kostourek - Jindra, Kotlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 812.

Prostějov: Pavelka – Hanousek, Pohl, Forman, Poledna, Kubeš, Pěnčík – Illéš, Hašek, Doležal – Slanina, Ostřížek, Veselý – Račuk, Pitule, Fronk – Maruna, Venkrbec, Jiránek. Trenér: Martin Janeček.

Vsetín: Romančík – Staněk, Larsen, Jenáček, Smetana, Ondračka, Ďurkáč – Jonák, Klhůfek, Rob – Kubiš, Dědek, Hrňa – Hořanský, Kern, Jandus – Bláha, Kratochvil, Vaňo – Holec. Trenér: Jiří Weintritt.