Lukáši, postupujete přímo do play-off. Jaký je to pocit?

Za postup do play-off jsme nesmírně šťastní. Do sezony jsme šli s velkými ambicemi, protože jsme od loňska tým výrazně posílili. Prvních deset kol jsme si teprve sedali a dostávali jsme se pod vnitřní tlak. („Potom jsem došel já a začali jsme vyhrávat," vložil se do rozhovoru rozesmátý útočník Jiří Cetkovský). No a potom přišel teda Jirka a nakonec jsme to zvládli. (smích)

Co za tímto úspěchem stojí, kromě Jiřího Cetkovského?

Proč to dopadlo, tak jak to dopadlo? Dlouho jsem nezažil takovou partu. Myslím si, že hráči, kteří přišli, výborně do týmu zapadli a jsou ochotní udělat na ledě pro Prostějov cokoliv, a to i když jsou z jiného města. Našemu manažerovi Jiřímu Vykoukalovi se opravdu podařilo přivést ty vhodné typy, které mají hlad po hokeji, chtějí vítězit a sžili se s mančaftem.

V závěru základní části, jste měli zdravotní potíže. Připouštěli jste si, že vám kvůli viróze může play-off utéct?

To jsme si nikdo moc nepřipouštěli, protože jsme chtěli do play-off. Naši sílu pak ukázaly zápasy v Litoměřicích a v Šumperku. V Šumperku jsme hráli na pět obránců, po delším vyloučení Patrika Husáka na čtyři a zvládli jsme to za dva body. To byla situace, kde se sezona lámala. Zpětně jsme asi třetí nejlepší tým, který má nejmíň proher. Bohužel desetkrát jsme padli v prodloužení, což nás může teď mrzet. Kdybychom aspoň pětkrát vyhráli, tak jsme mohli mít klid trošku dřív. Jsme nesmírně šťastní, že se to povedlo.

Závěr sezony vyšel i vám. Nakonec jste pojistil postup třetím gólem do havířovské sítě.

Já bych řekl, že moje sezona měla tři části. Začal jsem slušně, ale potom to nebylo ono. Byl jsem na pravém křídle, a to mi moc nesedělo. Nakonec jsem se dostal k Matoušovi Venkrbcovi, na kterého jsem zvyklý. Hrajeme spolu strašně dlouho. Víme, co od sebe můžeme očekávat. Z toho jsem také hodně těžil.

S čím jdete do play-off?

Jsme moc šťastní, že jsme v play-off a kohokoliv budeme chtít porazit. Bude to strašně těžké, ale věřím, že Prostějov bude žít hokejem a my uděláme vše, abychom se nezastavili ve čtvrtfinále.

Jak moc je důležité, že jste se vyhnuli předkolu?

Pro nás je přímý postup obrovská úleva vzhledem k zdravotnímu stavu. Dost hráčů je různě pochroumaných. Jsme rádi, že máme jedenáct dní volna na odpočinek a přípravu na soupeře.