„Svým způsobem jsem si to užil. Posunulo mě to dál, protože pořád mě baví spousta mentálních věcí a něco jsem si mohl s tím týmem vyzkoušet. Bylo to taky něco nového. Snažil jsem se to dělat na sto procent a ty kluky někam dostat,“ okomentoval svou roli hlavního trenéra Jiří Vykoukal.

Pane trenére, jaká to letos pro vás byla sezona?

Divoká. (úsměv)

ČTĚTE TAKÉ: Konec, Jestřáby vyřadil Přerov. Jsem na tým hrdý, řekl Vykoukal

Zažil jste někdy ve své bohaté kariéře něco podobného? Vlastně tolik turbulencí?

Musím říct, že asi ne.

Jaké to pro vás bylo být poprvé hlavním trenérem?

Svým způsobem jsem si to užil. Posunulo mě to dál, protože pořád mě baví spousta mentálních věcí a něco jsem si mohl s tím týmem vyzkoušet. Bylo to taky něco nového. Snažil jsem se to dělat na sto procent a ty kluky někam dostat. Jestli se to povedlo, to musí říct kluci. Za sebe musím říct, že mi to dost dalo i s tím co bych chtěl dělat dál.

Takže plánujete si udělat trenérskou licenci?

Já si licenci teď určitě udělám, teda béčkovou. Nedělám si ji proto, že by moje životní náplň měla být práce trenéra, ale je to proto, že jsem se domluvil na svazu, že si tím kurzem projdu. Jsem velkým kritikem poměrů, které jsou v českém hokeji – registračního a přestupního řádu, trenérských licencí, takže jsem se rozhodl, že si tím projdu, abych viděl o čem to je a po případě k tomu udělal i nějaký komentář.

V Prostějově jste hlavně sportovní manažer, teď jste vedl tým ještě jako trenér. Jak se to dalo zvládnout?

Musím říct, že po tom čtvrtém zápase to na mě trošku emočně padlo. Bylo to vyčerpávající, ale říkám, těch deset zápasů mě posunulo. Doma, tam je to skoro na rozvod (úsměv), protože manželka je ze mě na nervy. Vidí mě už jen u počítače nebo nějakých papírů a když na mě mluvila, tak jsem odpovídal na něco úplně jiného. Po té porážce to ze mě spadlo, ale samozřejmě bych byl rád, kdybychom postoupili.

Jak byste zhodnotil tu samotnou sérii s Přerovem?

Byla pěkná, byla krásná. Měla šmrnc, oba týmy předvedly na první ligu parádní hokej s parádní kulisou. S odstupem času můžu říct, že i kdybychom postoupili my, tak bych nemohl říct, že postoupil lepší tým ale ten šťastnější.

ČTĚTE TAKÉ: Brzký konec charakterizuje naši sezonu, mrzí Kantora. V Prostějově zřejmě končí

Překvapily vás ty vyrovnané výsledky? Třikrát 4:2 a jednou 2:1.

Tam spíš rozhodly ty detaily. Tady se dá přesně ilustrovat to, že ta neviditelná nit mezi porážkou a vítězstvím opravdu existuje. Když si vezmu, že v tom prvním zápase jsme mohli odskočit na stav 3:0, trefili jsme hráče v prázdné bráně. Pak přišla nějaká vymyšlená vyloučení. Při tom jednom šel Martin Novák atakovat obránce, upadl a jejich bek ujel a dal nám vyrovnávající gól. Potom gól, negól, který prostě nebyl. Myslím si, že by z toho byl pátý zápas a bylo by to geniální. V úterý Luňák střílí do prázdné brány na 3:3 a chytne to hráč holí na brankové čáře. To jsou detaily…někdy to tak ve sportu je.

Máte nějaký svůj typ, kdo se z první ligy může dostat do extraligy?

Já jsem na to sám zvědavý. Myslím si, že se letos do extraligy nedostane nikdo.

Nedá se nezeptat na Kamila Přecechtěla. Myslíte si, že byla výhoda Přerova, že angažoval tak zkušeného kouče?

Nemyslím si, že by to pro nás byla až taková nevýhoda, že stál Kamil na straně Přerova. Série byla opravdu o detailech, které rozhodly o tom, že Přerov postupuje dál. Připraveni jsme byli dobře. I když jsem včera jel z toho zápasu, tak jsem si to hodnotil a musím říct, že bych nic neudělal jinak ani v přípravě ani v sestavě.

Teď už pomalu probíhají pohovory s hráči. Co vás teď čeká dál? Najít Jestřábům nového trenéra?

Hlavní slovo bude mít majitel, ale proběhne pár pohovorů s kluky. Příští týden, to už teď můžu prozradit, chci udělat ještě sezení s fanoušky. To bude doufám U Hudečků příští čtvrtek. Řek jsem to i klukům, vše zlé je pro něco dobré. Mají teď spoustu času se připravit na další sezonu. Je to jen na nich, jestli budou blbí a nepřipraví se. Budou dva měsíce ležet a pak to jen těžko dohánět. Nebo toho prostoru využijí a co nejlíp se připravili na další sezonu.

ČTĚTE TAKÉ: Hokejisté chtěli miliony, nemají nic. Důvodem je sporná exekuce na Jestřáby