Příjemné pocity z tohoto stavu musí prožívat i Matouš Venkrbec, který s Prostějovem hrál II. ligu a poté se například pral o setrvání v lize první.

Nyní si však může vychutnávat roli kapitána týmu, jenž momentálně druhou nejvyšší soutěž vede.

Připsali jste si další výhru, tentokrát s Frýdkem-Místkem. Co zápas rozhodlo?
Rozhodla naše aktivita a to, v jaké herní pohodě se nyní nacházíme. V první třetině jsme měli více ze hry, zaslouženě jsme vyhrávali a kromě našich oslabení si soupeř nic nevytvořil. Pak jsme sice vedli 2:0, ale trochu jsme se nechali zviklat kontaktním gólem.

Proč si myslíte, že jste dvoubrankový náskok neudrželi?
Možná to bylo i tím, že jsme první a cítíme nějakou zodpovědnost, že s takovými týmy bychom prohrávat neměli. Bylo tam takové krátké zaváhání, kdy jsme měli opět řadu vyloučení a soupeř mohl srovnat. Nakonec jsme ale druhou třetinu dotáhli naštěstí do konce.

Rozhodovat tak musela třetí třetina, ve které jste zabrali…
V ní jsme bohužel hned inkasovali na 2:2, ale zaskočeni jsme z toho nebyli, hráli jsme dál, tlačili jsme a nakonec si myslím, že jsme o ten jeden gól vyhráli zaslouženě.

Zmínil jste, že cítíte vzhledem k postavení v tabulce cítíte zodpovědnost. Je pro Prostějov vedení ve druhé lize spíše přítěží, nebo mu naopak pomáhá?
Je to samozřejmě skvělé, že jsme první a spíše než to vše je to taková nová role. Tlak je samozřejmě vždy a rozhodně by bylo horší, když bychom byli například předposlední. Ale nahoře je super, je to výborná zkušenost a my se učíme věřit si na každého soupeře. Samozřejmě je těžké se takhle nahoře udržet a můžeme dolů spadnout zase hodně rychle.

Pro vás to musí být určitě skvělý pocit, vzhledem k tomu, že jste s týmem ještě před třemi roky bojoval ve druhé lize…
Je to paráda, navíc jsme na prvním místě podle mého názoru zcela zaslouženě. Pořád však tvrdím, že to první místo je trochu ošidné, protože soutěž je velice vyrovnaná a my máme ještě velký kus sezony před sebou. Ale vzhledem k těm třem rokům, co tu jsem, to vnímám jako parádní cestu vpřed.

Rozdíl je také v koncovkách zápasů

V čem je podle vás Prostějov silnější než před rokem?
Myslím, že tu je ještě větší hráčská kvalita a my se daleko více gólově prosazujeme. Rozdíl je také v koncovkách zápasů, minulé roky jsme hodně bodů ztratili právě na konci zápasu a v letošní sezoně nejen, že body neztrácíme, ale naopak je i sbíráme.

Ve vaší lajně hrajete po zranění Jana Rudovského s Jiřím Půhoným, jak se vám s ním hraje?
Musím říct, že výborně. Jirka je velice chytrý hráč a dobře k nám zapadl. Od prvního zápasu, kdy spolu hrajeme, jsme měli několik šancí, ale neproměnili jsme je. Teď jsme už ty góly dávat začali. Myslím, že Honzu Rudovského dobře nahradil a je super, že máme takový luxus několika výborných útočníků. Navíc to teď šlape všem lajnám.

Vy konkrétně jste si připsal už devátou branku, takže se daří i vám…
Ono je to takové ošidné, člověk vidí, že dávám góly, ale těch šancí je strašná spousta, a kdyby tam byl nějaký střelec, tak už má gólů dvacet. Nemůžu tak být po této stránce spokojený. Když se ale týmu daří, tak nad tím může člověk tak trochu mávnout rukou a o to víc například zamakat na tréninku.