"Akce je určena všem dětem bez rozdílu dovednosti bruslení. Každý si bude moci zdarma vyzkoušet, jaké to je být hokejistou," informoval Milan Sedlo, předseda spolupořádajícího klubu SK Prostějov 1913.

Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice).

V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na pana Martina Kužílka (telefon: 777 666 643, e-mail: nabor@skprostejov1913.cz) s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

"V den konání bude i možnost zapůjčení či nabroušení bruslí. Dětem se budou věnovat kvalifikovaní trenéři," poznamenal Sedlo.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím.

Sport i zábava

Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého svazu ledního hokeje z. s. (ČSLH), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM. 

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná potřetí po celé České republice a celkově už počtvrté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem téměř 11 000 dětí. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.

V Olomouckém kraji se akce dále koná v Přerově (23.1. od 15:30), Šumperku (23.1. od 17:00) a Šternberku (24.1. od 17:00). V celé republice se zapojilo 41 klubů.