„Je to obránce s bohatými zkušenostmi s extraligy. O jeho služby jsme moc stáli. Jsem přesvědčený, že nám pomůže zpevnit naší obranu," věří čerstvé akvizici trenér Martin Štrba.

I samotný hráč po podpisu smlouvy neskrýval své nadšení z nového působiště. „Těším se hodně. Týmové ambice jsou vysoké, což se mi hrozně libí. I jednání probíhala velmi hladce. De facto jsme se domluvili během dvou dnů, což bylo příjemné a udělalo to na mě velký dojem," popisoval.

Šidlík přichází na Hanou ze slovenské Žiliny, se kterou se v uplynulé sezoně dostal až do finále tamní první ligy. V něm však jeho celek prohrál v sérii 3:4 na zápasy a z postupu mezi elitu se nakonec radovalo Humenné. Šidlík se v dresu Vlků prezentoval ve 40 zápasech základní části 20 kanadskými body za čtyři góly a šestnáct asistencí, v play-off pak gólem a sedmi asistencemi během osmnácti střetnutí.

Nyní už je ale dle svých slov rád, že se může vrátit blíž ke svému domovu. „Samozřejmě jsem rád zpět v Česku. Čekáme druhý přírůstek do rodiny a o to víc si toho vážíme," sděluje.

Ještě před odchodem do země našich východních sousedů působil tento hráč rok a půl v extraligové Mladé Boleslavi. „Na toto angažmá vzpomínám jenom v dobrém. Byla tam super parta kluků i lidí okolo týmu. Poznal jsem tam i spoustu dobrých lidí, se kterými se vídáme doteď, takže tuto štaci hodnotím určitě pozitivně," vzpomíná.

Nyní ale bude v poměrně nové roli. Ve svých 29 letech totiž bude v na Hané patřit k těm zkušenějším bekům. Určitě pociťuji zodpovědnost. Říká se, že člověk se pod tlakem dokáže vybičovat k nejlepším výkonům. Věřím, že se to povede i mně, abych pomohl co nejvíc týmu," uzavírá Petr Šidlík sebevědomě.