Třetí bitva o Hanou v jasné režii Zubrů! Derby ovládli už popáté v řadě

Třetí prvoligová bitva o Hanou této sezony byla v jasné režii hokejistů Přerova. Zubři na domácím ledě přehráli Prostějov 4:1 a ostře sledované derby ovládli už popáté v řadě. V tabulce WSM ligy navíc poskočili právě před Jestřáby na páté místo.

29.11.2017

Premiéru v A-týmu Zubrů si v derby s Prostějovem odbyl Karel Plášek mladší (číslo 29)Foto: Deník/Jan Pořízek

„Důležitý byl vstup do utkání, které bylo vyrovnané a nervózní. Myslím ale, že jsme měli hru ve své moci. V dnešním derby jsme od začátku do konce dominovali. Prostějov nás nedokázal dostat pod takový tlak, abychom měli strach, že nás přehraje,“ hodnotil mač přerovský trenér Kamil Přecechtěl, který ve svém osmém derby na lavičce Zubrů zaznamenal sedmou výhru.

Klíčový náskok si Přerované vypracovali už v první třetině. První dvě obrovské šance sice Sýkora nevyužil, avšak přesilovku po pěkné kombinaci v sedmé minutě využil Milan Procházka. Hosté se do první velké šance dostali až v 11. minutě, Švec ovšem přestřelil.

Do dvougólového vedení šli Zubři po dobré práci třetí formace, která po dlouhé době nastoupila v dobře známém složení z minulých sezon. Trio Goiš, Popelka, Kovařík bylo na ledě hodně vidět. První pozdrav Jestřábům poslalo po Popelkově vypíchnutí kotouče a následné exkluzivní přihrávce na Jiřího Goiše, který dával do prázdné brány na 2:0.

„Jsem zklamaný z první třetiny, protože jsme se hodně připravovali. Tým nepracoval, jak měl. To by se ještě dalo zvládnout, ale pak jsme udělali dvě fatální chyby, kdy propadne bek, jsou z toho dvě přečíslení a dva góly. To se nám na venkovním hřišti nesmí stávat,“ kroutil hlavou kouč Jestřábů Jiří Vykoukal.

Prostějov neprobraly ani dvě přesilové hry v úvodu druhé třetiny. Zubři tak mohli opět po souhře Goiše s Popelkou skórovat. První jmenovaný sice na Neužila nevyzrál, Zdeněk Čáp však dorážel do odkryté klece – 3:0. Hosté chvílemi ve druhé třetině nevěděli, kde jim hlava stojí.

SNÍŽENÍ V PŘESILOVCE JESTŘÁBŮM NEPOMOHLO

Jedinečnou šanci dostat se zpět do zápasu, měli Jestřábi v úvodu třetí dvacetiminutovky, kdy hráli dlouhou přesilovku čtyři na tři. A využili ji. Velmi povedenou souhru pěkně zakončil Aleš Holík, bylo sníženo.

Žádný tlak hostů se však poté nekonal. Holík byl i u dalšího klíčového momentu. V 52. minutě u mantinelu „vypnul“ Procházku, za což vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání. Naděje Jestřábů se zmenšily na malý plápolající plamínek.

Ten definitivně sfoukl Jakub Šlahař. V 53. minutě ujel prostějovské obraně a s přehledem zakončil. Gólem na 4:1 tak zatloukl poslední hřebík do rakve svého bývalého týmu.

„Kádr je teď úzký, rychle se vyšťaví, zase jsme měli hodně vyloučených. Doufal jsem, že když v přesilovce dáme na 3:1, že ještě něco zmůžeme. Pak jsme to ale zase strávili v oslabení, to je pak těžké,“ mrzelo Jiřího Vykoukala.

Derby však opět nezklamalo. Parádní atmosféře přihlíželo přes 2700 diváků.

HC Zubr Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Procházka (Pšurný, Čáp), 13. Goiš (Popelka, Kovařík), 36. Čáp (Goiš, Popelka), 53. Šlahař (Rosandič) – 42. Holík (Nouza, Drtina). Rozhodčí: Čech, Obadal – Reich, Otáhal. Vyloučení: 6:7, navíc Rudovský (Prostějov) 10 minut osobní trest, Holík (Prostějov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2704.

Přerov: Klimeš – Chmelíř, Rosandič, Novotný, Zbořil, Pala, Čáp – Doležal, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Plášek – Goiš, Popelka, Kovařík – Havlát, Václavek, Š. Kratochvíl. Trenéři: Kamil Přecechtěl, Petr Dočkal.

Prostějov: Neužil – Drtina, Kolář, Havlík, Holík, Žovinec, Mikliš – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Luňák, Meidl, Nouza – Zabloudil, Voženílek, Švec – Hajný, Hozák. Trenér: Jiří Vykoukal.

Klíčový moment:
Vedení 2:0 je vždy ošemetné, zvlášť v derby. Jenže Přerované tentokrát soupeře nepouštěli ke slovu, naopak. Zdeněk Čáp se po přečíslení Popelky s Goišem dostal k dorážce do odkryté klece a zvýšil na veledůležitých 3:0. „To byl rozdílový gól, který vnáší do mužstva klid. Takové momenty zápasy rozhodují,“ ohlížel se přerovský kouč Kamil Přecechtěl.