„Jsme rádi, že jsme sérii ukončili poměrem 3:0," liboval si po utkání prostějovský kouč Aleš Totter.

Jako první se ve třetím zápase série prosadili domácí Severočeši, jmenovitě pak Lukáš Válek. Ten na začátku osmé minuty využil přesilovku ranou z modré čáry. Hanáci pak přežili další oslabení a jen pár chvil po jeho skončení srovnali. Ostřížek přihrál v útočném pásmu puk Petru Haškovi, ten si s ním najel na pravý kruh a zacílil přesně nad Královu lapačku. Do konce této dvacetiminutovky pak už sice žádný další gól nepadl, v poslední sekundě byl však vyloučen domácí Šedivý a Jestřábi tak druhou třetinu začínali v přesilovce.

A tu také po necelé minutě využili. V nepřehledné situaci před Královou brankou se nejlépe zorientoval Jan Slanina a poslal svůj tým do vedení. O chvíli později hráli Totterovi svěřenci další početní výhodu a domácí tyčku v ní nastřelil Veselý. Mezi 33. a 35. minutou se pak zaskvěl Pavelka, který vychytal šance jak Černohorského, tak i Jíchy. V posledních minutách pak měli ještě dobré šance i Kuťák v oslabení a nakonec i Ton. Do kabin před třetím dějstvím se tak šlo za stavu 2:1 pro hosty.

„Nejdůležitější bylo to, že jsme brzo vyrovnali na 1:1 a dostali jsme domácí pod tlak. Z toho vyplynula přesilovka na začátku druhé třetiny a gól, který jsme z ní dali, už Litoměřice dostal do velmi těžké situace," pokračoval šéf jestřábí střídačky.

Volejbalistky Přerova proti VK Prostějov.
Konečně jasná výhra. Podívejte se, jak Prostějov skolil Zubřice

V úvodu třetí části měli Jestřábi štěstí, když Jícha trefil v přesilovce pouze Pavelkovu tyč. A deset minut před koncem udělal obrovský krok směrem k semifinále David Ostřížek, který svou dělovkou od modré čáry zamířil přesně a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Od té doby už měli Hanáci utkání jasně ve své režii a potřebné razítko na výhru a s ní spojený postup do semifinále přidal dvě minuty před koncem trefou do prázdné branky Vilém Burian.

„Utkání se nám podařilo zodpovědně dohrát, blokovali jsme střely, kluci do toho dali srdíčko a ukázalo se, že naší velkou sílou  je soudržnost," dokončil Totter hodnocení zápasu a vrátil se ještě k celé sérii: V prvním zápase už to několikrát vypadalo ve vítězství Litoměřic. Prohra v prodloužení se ve vyřazovacích bojích vždycky kouše těžko. Ve druhém a třetím zápase jsme sice nejprve prohrávali, obě utkání jsme ale kontrolovali, byli lepší a všichni jsme na hochy moc hrdí. Chtěl bych také poděkovat fanouškům, kteří byli skvělí. Jsem rád, že před nimi budeme dál pokračovat.

HC Stadion Litoměřice - LHK Jestřábi Prostějov 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Válek (Koláček, Svoboda) – 17. Hašek (Ostřížek), 21. Slanina (Venkrbec), 51. Ostřížek (Burian), 58. Burian. Rozhodčí: Zubzanda, Bejček – Jindra, Kotlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1740. Konečný stav série: 0:3.

Litoměřice: T. Král – Jebavý, Hampl, Výtisk, Kroupa, Šedivý, Černohorský, Holý – Procházka, Kuťák, Guman – Svoboda, Jícha, Válek – Berka, Kracík, Koláček – Ton, Vitouch, Senčák. Trenér: Miroslav Přerost

Prostějov: Pavelka – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík, Valenta – Jiránek, Jáchym, Slanina – Burian, Ostřížek, Hašek – Maruna, Vlach, Veselý – Jandus, Venkrbec, Jansa. Trenér: Aleš Totter.