„Je tady dobrá partie i kvalitní tréninky. Myslím, že trenéři to vedou dobře, takže jsem tady spokojený,“ vypráví hráč, který nedávno prodloužil v Tampě smlouvu. V Olomouci není v neznámém prostředí.

„Chodil jsem tady tři roky do školy, takže pár kluků znám. Navíc je tady i pár hráčů z Prostějova,“ řekl zadák, který již od pondělka bude trénovat na prostějovském ledě.

Rozhovor

S kým jste se domlouval ohledně zapojení do olomouckých tréninků?
Já jsem volal Jirkovi Dopitovi, jestli by šlo se tady sklouznout. On zavolal trenérům a ti s tím neměli problém. Od příštího týdne už bude led v Prostějově, takže jsem tady jen na týden.

Mrzí vás, že v Prostějově zrovna neprožívají nejlepší hokejové časy?
Je to škoda, že jsou až ve druhé lize. Nějak se to tam pokazilo zhruba dva roky dozadu. Prostějov je hokejové město, lidi tam na hokej chodili rádi, takže doufám, že se to spraví a že se dostanou alespoň do první ligy a že to tam bude fungovat trošku lépe.

Když porovnáte tréninky v Moře s NHL, v čem vidíte největší rozdíl?
Asi v nasazení. Všechny tréninky a každé cvičení se dělá úplně naplno. Tady jsou některé tréninky volnější. Ale to záleží na každém trenérovi a v každém týmu je to jinak.

Olomoučtí trenéři mají ale nálepku těch přísnějších, souhlasíte?
Je to tak a myslím, že je to dobře. Mají tady mladý tým a jak jinak na ty mladé kluky než ostře. Já myslím, že to bude Moře fungovat. Mají tady dobrý tým a dobré trenéry.

V úterý absolvovali zápas s Kometou a nehráli spatně. Co říkáte na jejich výsledek?
1:3 s extraligovým týmem je podle mého dobrý výsledek. Navíc se tady ještě zkouší spousta mladých kluků, kteří tady v sezoně ani nebudou, takže si myslím, že v první zápasové zkoušce uspěli.

Musel jste si hodně zvykat na větší rozměr olomouckého kluziště?
To celkem jo. Právě jsem to říkal klukům, že jsou tady ty bazény docela dlouhé. (smích) Je potřeba si na to zvyknout, ale já to mám rád. Aspoň si zase dobře zabruslím.

Takže evropské rozměry hřišť vám vyhovují?
Osobně si myslím, že mi víc vyhovuje větší hřiště. Nejlíp jsem si zahrál, když jsem byl na mistrovství světa. Tam je víc času si zahrát s pukem a není tam tolik kontaktu. No v tom je právě NHL jiná.

Na mistrovství v Lotyšsku máte příjemné vzpomínky?
Jo. To jsme skončili druzí, škoda, že jsme to nevyhráli. Ale pro mě je jakýkoliv zápas za reprezentaci dobrá vzpomínka.

Počet startů za nároďák byste jistě rád rozšířil, že?
Doufám že ještě nějaké budou. Nedávno jsem pozvánku do reprezentace dostal, ale měl jsem nějaké zdravotní problémy, takže to nevyšlo. Teď bude olympiáda, takže uvidíme, jestli se tam podívám.

V loňské sezoně jste byl nejproduktivnější zadák Tampy? Takže jste zřejmě uplynulým ročníkem spokojen.
No vždycky to může být lepší. Já jsem ze začátku sezony tolik nehrál, pak přišla v týmu nějaká zranění, takže jsem potom hrál zase až moc.

Nedávnou jste podepsal novou smlouvu. Co očekáváte od příští sezony?
No, uvidí se. Smlouvu jsem podepsal na rok s tím, že jsem příští rok chráněný volný hráč. S vedením se můžu začít bavit od půlky sezony, záleží, jak mě budou chtít vytěžovat. Posílili jsme hodně obranu, takže to bude zajímavější.

Miroslav Mazal