Kouč Jestřábů Radomír Kužílek totiž pořádně popudil po utkání houf novinářů, který se tradičně sešel v zákulisí, aby z obou stran „vytáhl pozápasové rozumy“. Mimochodem, komunikace s médii je jedna ze základních povinností hokejových trenérů.

Jestřábi jsou podobně jako Draci hodně namočeni v sestupových vodách 1. ligy, v derby na domácím ledě získali jen bod, zatímco Šumperk si odvezl po nájezdech body dva.

A zatímco šumperský lodivod Jiří Otoupalík trpělivě odpovídal obklíčen diktafony na otázky, proč jeho tým odehrál tak špatně přesilovky či druhou třetinu, prostějovský Radomír Kužílek či jeho asistent Martin Janeček mlčeli zarputileji než legendární sovětští partyzáni.

Ovšem nakonec promluvili. Po dvacetiminutovém čekání, během kterého Radomír Kužílek s dramatickým výrazem v tváři obezřetně chodil sem a tam, se všichni dočkali: „Odmítám komentovat utkání, které se nerozhodovalo na ledě,“ sdělil všem Kužílek. Kde se tedy utkání rozhodovalo, už ale neosvětlil. „Vůbec o tom ale nepište,“ nabádal Kužílek novináře.

Lépe neskončilo ani „setkání“ s Martinem Janečkem. Ten kolem novinářů proběhl se slovy: „Nemám co hodnotit, nemám na zápas žádný názor.“

Takže…

Prostějov – Šumperk 2:3 po nájezdech.

Kužílek – Otoupalík 0:10 v normální hrací době.