Ve středu odpoledne získal Deník informaci, že trenér Martin Štrba na lavičce Jestřábů končí, kterou následně klub potvrdil.

Po dobrém úvodu, kdy z devíti zápasů Chance ligy Prostějov hned sedmkrát vyhrál, přišla slabší pasáž. Z posledních sedmi duelů získali Jestřábi pouze pět bodů a v tabulce klesli na šesté místo.

„Vzhledem k našemu současnému postavení v tabulce a našim cílům jsem se rozhodl dát týmu nový impuls. Bohužel jsme museli zvolit to nejjednodušší řešení a tím je vždy výměna trenéra. Martin u nás odvedl kus dobré práce a věřím, že tým bude mít na čem stavět a za vše mu moc děkuji. Přes výborné zápasy s Porubou či Vsetínem jsme dokázali i řadu zápasů odehrát hluboko pod naše možnosti," pronesl k současné situaci majitel klubu Jaroslav Luňák.

Dohrávka 1. kola Chance ligy mezi LHK Jestřábi Prostějov a Dynamo Pradubice B. 6.11. 2023
FOTO: Gólové hody zdarma. Jestřábi s neoblíbeným soupeřem jasně padli

Naposledy nezvládli dohrávku 1. kola s béčkem Pardubic, kterou v pondělí prohráli 3:6. Po utkání se na oficiálním facebookovém účtu Jestřábů strhla diskuze, kde fanoušci volali po konci trenéra.

„I slepej vidí, že hráči trenéra nechtějí,“ stojí v jednom z mnoha komentářů. Další zápas už opravdu Martin Štrba v prostějovském celku neodkoučuje.

„Rozhodně jsem připraven provést i případné hráčské výměny, pokud by to situace po změně trenéra dále vyžadovala,“ dodal Luňák.

Jeho nástupcem se stal prostějovský rodák Martin Janeček, kterého čeká pikantní start angažmá. Hned v pondělí totiž hrají Jestřábi ve Frýdku-Místku, který Janeček vedl. První trénink pod novým koučem čeká prostějovské hokejisty ve čtvrtek.

Ve středu 15. listopadu přijede do Prostějova atraktivní nováček Chance ligy ze Znojma. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovVe středu 15. listopadu přijede do Prostějova atraktivní nováček Chance ligy ze Znojma. Zdroj: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista

VYBRALI JSME PRO VÁS

Radnici ozářenou ohňostrojem viděli Prostějované loni s největší pravděpodobností naposledy. Silvestrovský ohňostroj v Prostějově. 31.12. 2022
Silvestr v Prostějově bude bez ohňostroje. Nahradí ho videomapping
 Marek Jankulovski, vína šampionů, 30.11. 2023
Legenda Jankulovski dorazí do Prostějova. U Hudečků představí vína šampionů
Dohrávka 1. kola Chance ligy mezi LHK Jestřábi Prostějov a Dynamo Pradubice B. 6.11. 2023
FOTO: Gólové hody zdarma. Jestřábi s neoblíbeným soupeřem jasně padli