Prostějovští hokejisté měli v utkání 17. kola jasnou převahu a brněnští vysokoškoláci se často před branku domácích nedostávali.

„Moc střel na mě nešlo, takže jsme se musel udržovat pořád koncentrovaný. Z toho důvodu to zase tak jednoduché utkání nebylo,“ prohlásil brankář Jestřábů Slovák.

„Ve druhé třetině rozhodčí příliš vylučoval, takže hra byla taková rozlítaná. Naštěstí nám tam padl, dá se říct takový ušmudlaný, gól a to nám vlastně stačilo,“ hodnotil střetnutí gólman domácích, jehož tým zdolal Techniku Brnu hubeným výsledkem 2:0.

Druhá pojišťovací branka Jestřábů přišla z hole Patrika Šebka až osm vteřin před třetí sirénou, hosté navíc v poslední třetině hráli často v početní výhodě, takže se domácí museli o tři body strachovat až do úplného konce.

„Řekli jsme si, že musíme hrát poslední třetinu v pěti, ale bohužel tam bylo dost vyloučených. Naštěstí to kluci odehráli ve čtyřech fantasticky. Já jsem moc práce neměl ani v našem oslabení,“ chválil svoji obranu gólman, který koncem října nakoukl i do první hokejové ligy.

Zazářil i za Moru

Slovák jel s týmem Olomouce do Tábora krýt záda jedničce Štefanu Žigárdymu. Ten ale po čtyřech inkasovaných brankách přenechal místo svému mladšímu kolegovi. Jednadvacetiletý gólman za 34 minut kryl 12 střel, ze kterých nedostal žádný gól.

A formu potvrzuje i ve druhé lize. Jediná inkasovaná branka v Uničově a čisté konto s Technikou hovoří za vše.

„Momentálně jsem naprosto spokojený. Ale je to hlavně zásluha pana Hrazdíry, který sem začal jezdit se mnou pracovat. Obrovský dík patří hlavně jemu,“ vysvětluje hlavní důvod zlepšení vděčný Slovák, který na pomoc legendy zlínského hokeje nedá dopustit.

„Cítím velký pokrok. On mi dodal hodně sebevědomí. Začal jsem využívat věci, které mi poradil a na ledě je to znát,“ popisuje prostějovský gólman spolupráci s Richardem Hrazdírou.

Přání otcem myšlenky

Přání mít v Prostějově trenéra brankářů vyslovil Slovák již před časem.

„Na začátku sezony jsme se s panem Tomigou bavili o tom, že bych tady chtěl nějakého trenéra brankářů. Jsem rád, že to nakonec vyšlo a teď sklízím ovoce,“ libuje si Slovák, který zkušenosti od Hrazdíry přebírá jednou týdně.

„Pan Hrazdíra sem jezdí pravidelně každý týden v pondělí půlhodinku před naším tréninkem a pak je s námi hodinu a čtvrt na ledě společně s týmem. Takže si hodně povídáme a radí mi spoustu věcí,“ prozrazuje Slovák, který je kmenovým hráčem olomoucké Mory. Na první ligu ale zatím nepomýšlí, mladý gólman nechává věcem volný průběh.

„Na myšlenky o první lize ještě moc brzo. Já jsem rád, ze můžu chytat v Prostějově. Fanoušci jsou tady fantastičtí a podmínky máme také parádní. Navíc se vyhrává a v týmu všechno klape. V některých prvoligových klubech to tak perfektní určitě není,“ pronesl na závěr prostějovský gólman, který se pomalu ale jistě stává jednou z nejpopulárnějších tváří hokejových Jestřábů.

MIROSLAV MAZAL