„Dnes na nás bylo až moc vidět, že musíme vyhrát a to nám svazovalo ruce. Všechno je teď z naší strany těžkopádné a z toho pramení i spousta nepřesností. Takový je někdy sportovní život a my teď výsledky musíme urvat srdcem,“ sdělil po prohře 1:2 na klubovém webu trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

Do vedení se jako první dostali hosté, když střelu Formana dokázal šikovně tečovat Michálek. Celkově byli první třetinu lepší svěřenci trenéra Sobotky. Hanáci měli první větší šanci až půl minuty před koncem, jenže Krejčík po Nouzově pasu netrefil branku.

„My jsme se zaměřili na obrannou hru, na rychlý přístup a na to, abychom prostějovské hráče dostávali pod tlak, což se nám první třetinu výborně dařilo,“ komentoval asistent trenéra hostí Jaroslav Barvíř.

Ve druhé třetině převzali otěže domácí, za což jim byla odměna v podobě vyrovnávající branky. Nouza v přesilové hře uvolnil Meidla a ten už měl lehkou pozici ke skórování.

Jestřábi na soupeře dál tlačili, ale druhý gól po mnoha spálených šancích do konce zápasu nepřidali. Třebíčští se naopak soustředili především na obranu a výborný výkon jejich brankáře znamenal, že zápas dospěl do prodloužení.

„Zlepšili jsme pohyb a byli jsme lepší s kotoučem. Šance sice přibývaly, bohužel je ale nejsme schopni proměnit. Musíme se celkově ve všem zlepšit,“ smutnil po zápase prostějovský forvard Lukáš Krejčík.

NÁJEZDY NEVYŠLY

V prodloužení se ani jeden z týmů do větší šance nedostal, na řadu proto přišly nájezdy. V nich ale Hanáci totálně selhali, jelikož nedokázali proměnit ani jedno trestné střílení. Za to hosté se radovali v první i druhé sérii a připsali si tak bod navíc.

„Je to opravdu hodně špatné. Neplníme vůbec očekávání, která jsme si před sezonou stanovili. Hra se nám nedaří,“ dodal nespokojeně na závěr Krejčík.

LHK Jestřábi Prostějov – SK HS Třebíč 1:2 SN (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 24. V. Meidl (Nouza, Chlán) – 9. Michálek (Forman), rozh. náj. Forman. Rozhodčí: Čech, Skopal – Lukš, Zedník. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1.

Prostějov: D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Březák – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza – Kafka, Račuk, Žálčík – T. Jandus, Chlán, Berger – L. Luňák, M. Novák, Ouřada. Trenér: Jiří Vykoukal.

Třebíč: Jekel – D. Mikyska, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch – Michálek, Šťovíček, T. Havránek – Vodný, Nedvídek, Bittner – Malec, Tadeáš Král, Paták – Havlát, Václavek, Ferda – Podlaha. Trenér: Martin Sobotka.