Začátek zápasu vyšel lépe hostům. Opava se tlačila do prostějovské brány a v desáté minutě se také prosadila. Tomáš Polok poslal kotouč do brány nad Kociánovým betonem. Hosté gól nabudil a jejich tlak dále pokračoval. Hanákům se těžko dostávalo do útočného pásma. Pokud se to už podařilo tak všechny pokusy skončily na výborném Šafránkovi. Úvodní část tak vyhráli zaslouženě hosté.

Hned zkraje druhé třetiny přišla velká šance Jestřábů, ale Šafránek překazil Krylův pokus. Tlak domácích nakonec přinesl kýžené ovoce, když Marek Indra našel zpoza branky Matouše Venkrbce. Ten nekompromisně zakončil a srovnal na 1:1.O dvě minuty později zákeřně fauloval Wolf Sršně po odehrání puku. Vysloužil si zato pět minut plus vyloučení do konce utkání. Jestřábi však svou obrovskou příležitost nedokázali využít. Pětiminutová přesilovka byla absolutně bezzubá. Hanáci Šafránka prakticky neohrozili. Podobně dopadly i další početní výhody. Na stavu se do konce druhé části nic nezměnilo.

Rozhodnout měla třetí část. Slezané chtěli využít Jedličkova vyloučení. Nejblíže branky byl Svoboda, ale neprotlačil puk do brány přes domácího obránce. O dvě minuty později vychytal skvělý Kocián Vítkův pokus. Domácím se opět příliš nedařilo a jejich útoky nebyly až tak nebezpečné a gól dát nedokázali. Ale díky výbornému výkonu prostějovského brankáře ani neinkasovali. Utkání směřovalo do prodloužení.

V něm se přece jen domácím začalo dařit lépe. Soupeře dostali pod tlak, ale branka nechtěla přijít. Vše vyvrcholilo hromadnou potyčkou za Šafránkovou bránou. Tresty si z ní odnesli Nedbálek s Venkrbec z Prostějova a Kukol s Šafránkem z opavského celku. Jestřábi se vzápětí dočkali i přesilovky, když soupeř hrál v pěti. Gól však opět nepadl. Rozhodnout musely samostatné nájezdy.

První jel opavský Polok, ale Kocián jeho blafák do forhendu vychytal. Luňákův pokus vyrazil přímo lvím skokem Šafránek. Neuspěli ani Měch s Juríkem. Třetí z Opavanů Petr Chalupa okopíroval Polokův pokus a skončil stejně. Celý stadión tak upíral zrak na Lukáše Dubu. Prostějovský kapitán však zachoval chladnou hlavu a jako jediný svůj nájezd proměnil.

Prostějov tak zvítězil 2:1 po samostatných nájezdech.

„Myslím si, že to bylo pěkné utkání. Měli jsme šance, které se nám nepodařilo proměnit, ale příležitosti měli i domácí. Samostatné nájezdy jsou již vabank. Bohužel jsme prohráli," posteskl si Josef Doboš, jeden z opavských trenérů.

S výkonem svého týmu byl opět velmi nespokojený lodivod Prostějova. „S výkonem nejsme vůbec spokojeni, protože jsme odehráli velice špatné utkání. S výjimkou zhruba deseti minut ve druhé třetině jsme zaostávali v pohybu, v důrazu. Opava po většinu zápasu byla lepší," přiznal Petr Zachar a dodal: „Opava velmi dobře dodržovala systém, ale je to o srdci, o nasazení, a to jsou věci, které tam u některých hráčů chyběly."

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slezan Opava 2:1 po sn. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Venkrbec (Indra), rozh. náj. Duba – 11. Polok (Vítek, Svoboda) Rozhodčí: Klimecký – Nazad, Trunečka. Vyloučení: 5:6 navíc Wolf 5+OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1123.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Kořínek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Švaříček – Antončík, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Jurík J., Coufal, Sršeň, Kryl, Jurík D., Indra. Trenér: Petr Zachar.

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Pavelek, Mosler, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa. Trenér: Karel Suchánek