Neužila v obou duelech pokaždé vystřídal devatenáctiletý Daniel Huf, pravděpodobnější je však nasazení zkušeného Tomáše Štůraly, který prostředí v Přerově dobře zná.

Ať už ale do branky nastoupí kdokoli, čeká ho těžká úloha. Obrana Jestřábů totiž v posledních kolech nefunguje.

„Děláme fatální chyby v obraně a soupeř to trestá. I Kuba Neužil musí jít nahoru. Co šance, to gól. To týmu taky nepomáhá,“ řekl na rovinu kouč Jiří Vykoukal.

Jakub Neužil v minulé sezoně podával stabilní výkony a střídán byl jen minimálně. Nyní ale opustil svou branku předčasně při debaklu v Jihlavě a také během domácího utkání proti pražské Slavii. Pokaždé shodně po čtyřech inkasovaných brankách.

„Kuba musí chytat lépe. Už kolem toho nemusíme chodit a je potřeba si to pojmenovat. Musí navázat na to, co předváděl minulou sezonu,“ apeluje na třiadvacetiletého gólmana Vykoukal.

Nečekanou šanci v minulých dvou kolech dostal talentovaný junior Daniel Huf. V Jihlavě sice začal smolně, když brzy po svém příchodu špatně rozehrál a inkasoval laciný gól. Proti Slavii se už cítil v bráně lépe.

„Šel jsem do toho s klidnou hlavou a chtěl jsem klukům pomoci ten zápas ještě zachránit. To bohužel nevyšlo, ale s výkonem jsem byl spokojený,“ konstatoval mladý gólman.

Ten ví, že každá minuta v bráně je pro něj velkou šancí i zkušeností.

„Jsou to cenné zkušenosti. Když mě tam trenéři dají, pokaždé si toho vážím. Snažím se každou minutu si užívat. Jsem vděčný, že si můžu zachytat na takové úrovni,“ pochvaluje si kmenový hráč Zlína, za který si připsal i jeden extraligový start, když v předminulé sezoně nastoupil k utkání v play-out.

Vzhledem k dlouhodobé spolupráci mezi Zlínem a Přerovem nastupoval Huf v minulosti i v dresu Zubrů, nyní ale vyhlíží středeční derby z druhé strany. Dva roky jsem do Přerova dojížděl. Většinu týmu i trenéry znám. Těším se na atmosféru v Přerově. Užijeme si to a snad vyhrajeme,“ přeje si Huf, který přes léto nastupuje i v in-line hokeji.

Bilance brankářů 2018/19

Jakub Neužil
Zápasy: 13
Inkasované branky: 40
Úspěšnost zákroků: 89,92 %

Tomáš Štůrala
Zápasy: 5
Inkasované branky: 17
Úspěšnost zákroků: 89,70 %

Daniel Huf
Zápasy: 2
Inkasované branky: 5
Úspěšnost zákroků: 86,11 %