V sobotu je čeká počtvrté v sezoně hanácké derby s Přerovem, který je pouhých pět bodů v závěsu.

„Pro nás je ten zápas důležitý sám o sobě. Tabulka je teď dost našlapaná, takže my nesmíme polevit,“ burcuje forvard David Dvořáček.

Po prohrách se Vsetínem a Benátkami jste zabrali a porazili první Jihlavu. Co tento zápas rozhodlo?
Rozhodně naše týmovost. Podobný zápas jsme potřebovali, abychom se měli od čeho odpíchnout. Vyválčili jsme to a od toho se odrazíme do dalších bojů, které nás teď čekají.

Navázat se vám podařilo domácí výhrou proti Slavii. Kde byl klíč v úspěchu?
Ze začátku poměrně opatrné z obou stran. Čekalo se, kdo dá první gól. Slavia měla v první třetině dost příležitostí. Hodně nás podržel Kuba Neužil. Od druhé třetiny to bylo z naší strany lepší.

V rozmezí šesti minut nastříleli čtyři branky.
Důležité pro nás hlavně bylo, že jsme dali první gól. Poté jsme odskočili na rozdíl tří branek a to bylo klíčové pro vývoj celého utkání. I tak tam byly ale pasáže, kdy Slavia jezdila v přečíslení.


Třetí třetinu jste si celkem zkušeně pohlídali, můžete být spokojení?
Hráli jsme z obrany a zodpovědně ve středním pásmu, což se nám nakonec povedlo a utkání jsme zvládli. Navíc jsme přidali ještě dvě branky, takže z tohoto pohledu spokojenost.

Poslední zápasy se vám střelecky příliš nedařilo. Potřebovali jste právě takovýto zápas, ve kterém dáte více branek?
Samozřejmě kvůli sebevědomí ano. Měli jsme trochu krizi, která byla spojena s marodkou. Na to se ale nechci vymlouvat. Ani tak jsme nehráli tak, jak jsme měli. Důležitý byl pro nás, jak jsem již říkal, zápas s Jihlavou.

Nyní vás čeká derby s Přerovem. Jak se na něj připravujete?
Snažíme se jít zápas od zápasu a postupně sbírat body, které potřebujeme. Zbývá jedenáct zápasů do konce základní části, takže to musíme zvládnout. Jelikož jde o derby, bude hodně lidí, takže já se těším. Navíc nás dělí jen pět bodů, o to více je tento zápas důležitější.

Jiří Horák