Podle spekulací by se velitelského kormidla měl po odchodu Jiřího Šejby do ostravské Poruby ujmout Jiří Totter, který působil jako asistent u českobudějovického Motoru.

Končí šestnáct hráčů

Jasné je to, že hned šestnáct hráčů již v prostějovském dresu pokračovat nebude. „Po vypadnutí v předkole play-off s Porubou skončil tým za očekáváním. Proto se vedení klubu rozhodlo podstoupit větší změny, co se týče složení kádru na nadcházející důležitou prvoligovou sezonu,“ píše oficiální web LHK Jestřábi Prostějov.

Už dlouho je potvrzeno, že čtveřice Jestřábů zamířila do nedalekého Šumperka. Jedná se o Lukáše Žálčíka, Tomáše Drtila, Daniela Vachutku a Martina Pěnčíka.

Stálice první formace David Bartoš pak míří do Frýdku-Místku, Dominik Hrníčko se společně s trenérem Šejbou přesunul do Poruby a Kryštof Ouřada bude hájit barvy Ústí nad Labem.

Dvojice Petr Chlán a René Piegl se poté přesouvá do extraligy. Prvně jmenovaný oblékne dres Vítkovic a druhý jmenovaný zabojuje o místo v kádru Hradce. Končí také Matěj Novák. Kam jeho kroky ale dále povedou, zatím není jasné.

Nové působiště si museli hledat útočníci Tomáš Kaut, Michal Gago, Tomáš Jandus, obránci František Hrdinka, Jakub Matyáš, Vlastimil Hefka a brankář Adam Wolf. Kam jejich kroky povedou, není zatím známo. Pouze u Františka Hrdinky Deník získal informaci, že by mohl mít namířeno do Přerova.

„Zejména odchody Davida Bartoše, Dominika Hrníčka, Tomáše Drtila a Lukáše Žálčíka náš klub nesmírně mrzí. Měli jsme o tyto hráčem zájem i do nadcházející prvoligové sezony. Všichni jmenování ale odešli jinam z důvodu lepších finančních podmínek, které jim Prostějov nemohl nabídnout,“ píše klubový web.

Osm Jestřábů zůstává

Na tiskové konferenci po vypadnutí Jestřábů v předkole play-off s Porubou byla oznámena pouze dvě jména, která by měla hájit prostějovský dres i v další sezoně. Jedná se o obránce Petra Krejčího a nejproduktivnějšího forvarda Hanáků Petra Mrázka.

K něm se dále přidají útočníci Lukáš Motloch, Michal Janeček a Josef Podlaha. Z obránců se k Petru Krejčímu přidává Robin Staněk a zůstávají také brankáři Ondřej Bláha a Marek Micka.

Posily? Zatím jen spekulace

Server Hokej.cz přinesl informaci, že by měl na Hané nově působit elitní útočník Jan Kloz, který poslední sezonu strávil ve Vsetíně a Havířově. Dle informací Deníku je ve hře také příchod obránce Jiřího Klimíčka, který od roku 2015 nastupuje v cizině. Minulý ročník byl nejproduktivnějším bekem polského Jastrzebie.

Nicméně vedení o nových posilách stále mlčí. Stejně jako o nejisté pozici Jiřího Vykoukala v rámci prostějovského klubu.

Autor: Jiří Horák