Vicemistr světa z roku 2006 a držitel bronzových medailí ze šampionátů v letech 2011 a 2012 působil i v NHL v týmech Floridy, Vancouveru, Tampy Bay a Philadelphie, se kterou v roce 2010 došel až do finále Stanleyova poháru. Také si zahrál KHL za Dinamo Minsk.

Doufal jsem, že se ještě vrátím

„Doufal jsem, že se ještě vrátím, ale jsem realistou. Poslední dvě sezony jsem moc zápasů kvůli otřesu mozku a problémům s jícnem neodehrál,“ řekl Krajíček pro web Třince, který v posledních třech sezonách vedl jako kapitán. Tedy pokud byl zdravý.

V uplynulé sezoně Krajíček, sehrál jen 19 zápasů a připsal si v nich osm bodů za gól a sedm asistencí. Víc nestihl, od ledna pauzíroval. Nucená přestávka se nakonec proměnila v trvalý konec.

Kateřina Siniaková
Moravia Open začalo senzací. Siniaková prohrála maratonskou bitvu

„Honza Peterek (sportovní manažer Ocelářů, pozn. red.) přišel v lednu s výborným nápadem, že přerušíme smlouvu a necháme si zadní vrátka, kdyby se mi udělalo dobře. Říkal mi: Třeba se v play-off budeš cítit zdravý a můžeš nám pomoci. Ale ani dnes ještě nejsem stoprocentně fit. Cítím se sice o hodně lépe a nemoc ustupuje, ale pořád mám drobné problémy,“ doplnil Krajíček, který s Oceláři získal oba extraligové tituly v letech 2011 i 2019. U toho druhého ale zlatou jízdu svého týmu sledoval jen v roli diváka. Důvod? Stopku mu 24. ledna 2019 vystavil otřes mozku z utkání proti Chomutovu.

„Trvalo zhruba tři a půl měsíce, než bolest úplně odezněla. Už nevím, v jaké fázi loňského play-off to bylo, ale zkoušel jsem jít na led. Cítil jsem se lépe a chtěl jsem zjistit, co se mnou trénink udělá,“ popisoval zpětně těžké životní chvíle zkušený Krajíček.

Otřes mozku? Vadil mi i hukot v hale

„Následující dva dny se mi ale motala hlava. Když jsem klukům fandil při zápasech, vadil mi také hluk v hale i světlo ze zářivek. Ani řízení auta mi nedělalo dobře na oči. Je to takový blbý úraz. Fit jsem byl až na start letní přípravy,“ doplnil.

Po otřesu mozku začal trénovat a pomalu se dostával se herní pohody. „O kterou mě připravil zánět jícnu druhého stupně. Od té chvíle jsem měl bolesti každý den od rána do večera a trvalo iks měsíců, než vůbec trochu polevily,“ popsal. „Držel jsem i striktní dietu, během níž jsem zhubl osm až deset kilo. Nemohl jsem se proto už minulý rok připravit na sezonu, jak bych si představoval, a na výkonech se to podepsalo. Teď by to nebylo jiné,“ podotkl.

Zánět v jícnu není nic příjemného

Problémy s trávením měl od loňské dovolené v Thajsku. „Jedl jsem pálivá jídla a trochu mě chytl žaludek. Myslel jsem si, že jde o střevní chřipku, a neřešil jsem to. Po návratu domů jsem si občas dopřával klasickou naši kuchyni. Nezapřu, že jsem Čech, mám rád bůček i koleno, a vytvořil se mi zánět. Na něj se navázal reflux jícnu, při kterém se šťávy vracejí ze žaludku zpátky do krku. Nic příjemného,“ objasnil příčiny, které mu předčasně ukončily kariéru.

Fotbalisté Prostějova. Ilustrační foto
Prostějov dotahoval marně. Loučí se prohrou s Vyšehradem

Za spouštěč nemoci považuje kombinaci pikantního jídla se stresem a stavy po otřesu mozku. „Kdybych mohl vrátit čas, přestal bych jíst pálivé věci. Tím jsem si určitě nepomohl, když jsem měl jícen chycený. Přijde mi, že jde o generační nemoc. Nejde se jí ani lehce zbavit,“ dodal Krajíček.