Jak byste zhodnotil vítězný zápas proti Vsetínu?

První třetina byla trošku rozháraná. Myslím, že to byl důsledek utkání v Porubě. Od prvního vstřeleného gólu jsme ale začali hrát docela dobře. Vsetín má parádní mančaft, my tady máme spoustu nových kluků, pro ně je to všechno nové. Vítězný zápas musím hodnotit pozitivně.

Věřil jste v tři body i ve chvíli, kdy Vsetín srovnal v 50. minutě na 1:1?

Nehráli jsme špatně, takže kluci si na střídačce říkali, že jsme schopni to zvládnout. Naštěstí jsme dali docela brzo gól na 2:1 a pak jsme podruhé v zápase využili přesilovku. Závěr přinesl strašně moc vyloučených, stejně jako v Porubě, kde nás to úplně srazilo psychicky. Teď jsme si to zase zkomplikovali pobytem na trestné lavici. Naštěstí jsme to ale dokázali zvládnout.

Poslední minuty se ale vlekly a vy jste náskok bránili ve dvojnásobném oslabení. To nebylo příjemné, že?

Řekli jsme si, jak to chceme sehrát a klukům se to podařilo. Soupeři měli šance, dvakrát netrefili prázdnou bránu. V Porubě jsme dostali góly po odražených střelách a tečích a teď jsme zase měli trošku štěstí, které jsme v Porubě neměli.

Řešili jste do detailu pondělní debakl 3:9?

Jen to, co se stalo v poslední minutě (Prostějov inkasoval tři branky, pozn. red.). Těch pětadvacet sekund na nás zanechalo stopy ještě v první třetině se Vsetínem. Ale nemyslím si, že bychom jinak hráli v Porubě až tak špatně. Každý je samozřejmě chytrý po takové porážce, ale my jsme soupeře po dvou třetinách o hodně přestříleli. Poruba ale byla efektivní.

Jak přenést výkony z domácího ledu, kde jste porazili Chomutov i Vsetín, do venkovních zápasů?

Každý se snaží uhlídat hlavně domácí prostředí, nám se to zatím podařilo. Musí se vám všechno sejít, když jedete ven. Soupeře musíte eliminovat a být efektivní v šancích, které si vytvoříte. Hlavně musíme odevzdat takové úsilí, které jsme předvedli proti Vsetínu.