Sportovní manažer a trenér týmu Jiří Vykoukal i přes složitou a nepřehlednou situaci připravuje kádr pro příští sezonu, která bude pro Jestřáby extrémně náročná. „Dokud nebude vhozené první buly, tak si nemůžete být ničím jistí,“ uvědomuje si Vykoukal.

Jak vnímáte současnou situaci okolo prostějovského hokeje?
Je to jako ve válce. Přeji si, aby se situace vyřešila ve prospěch hokeje. Ať to chytí nějakou lajnu a může se jet dál.

Mezi fanoušky kolují obavy, že by se licence mohla přestěhovat. Jsou tyto obavy reálné?
Co mám informace od Dr. Luňáka, tak máme pronájem licence na dva roky. Ta soutěž by odejít neměla. Ale dokud nebude vhozené první buly, tak si nemůžete být ničím jistí.

Jak se pracuje manažerovi a trenérovi v takové situaci?
Musíte se od toho oprostit a snažit se soustředit na hráče, co přišli. Soustředit se na tým a doufat, že se všechno se vyřeší.

Jak se v období nejistoty skládá kádr pro novou sezonu?
Těžko. Těch hráčů odešlo hodně. Jsem rád, že majitel dokázal najít finance, abychom sem přivedli Divíška s Nouzou. Nedokážu ale zatím říct, jestli tito dva hráči vynahradí všechny ty ztráty.

Ale Divíšek a Nouza jsou na první ligu docela velká jména…
To jsou, ale je vždy dobré mít sílu rozloženou na víc lajn. U nás to tak bohužel v této sezoně nebude.

Co od Divíška s Nouzou očekáváte?
Divíšek má hodně zkušeností. Je to výborný bulař a očekávám od něj samozřejmě i určitý bodový přísun. Chyběl nám nějaký lídr do kabiny a právě tuto roli by měl splnit. Nouza je také produktivní hráč. Budou to muset oba na sebe v mnoha zápasech vzít.

Budete hledat ještě další hráče?
Ještě by to chtělo doplnit dalšími dvěma třemi hráči. Máme je v jednání, ale teď to záleží na financích, jestli budou nebo ne. Dál už ten kádr budeme doplňovat nějakými střídavými starty nebo hráči mladších ročníků.

Autor: Ondřej Kašlík