„Na obou stranách bylo mnoho šancí, ale hlavní rozdíl byl v tom, že domácí je dokázali využít,“ viděl příčiny prohry prostějovský trenér Jiří Šejba.

Začátek vyšel lépe domácím, kteří se také jako první ujali vedení. Michal Trávníček dostal přesný pas od Pšeničky mezi kruhy a tvrdou ranou dostal puk až za brankovou čáru.

Domácím ovšem vedení moc dlouho nevydrželo, protože Prostějovští o necelé tři minuty později srovnali. Lukáš Žálčík dokázal využít nepřesné ústecké rozehrávky a nadvakrát překonal Hamalčíka.

„Na první třetině bylo velmi znát, že jsme cestovali, kdy byla hra bez rytmu. Když už jsme se dostali do tlaku, tak se tyto pasáže většinou rozbily zbytečným vyloučením,“ popisoval Šejba.

V prostřední části byl k vidění pouze jeden gól, o který se postaral ústecký Štěpán Matějček. Ten se dokázal prosadit ranou bez přípravy v přesilové hře po pěkné přihrávce od Vrdlovce.

Nejvíce problémů domácí obraně zadělával Lukáš Žálčík, který byl nejprve tři minuty po druhé domácí brance blízko k vyrovnání a poté na konci druhé třetiny se dokonce sám řítil na Hamalčíka, ovšem podruhé na něj recept nenašel.

„Musím zmínit skvělý výkon našeho brankáře, který nás v dnešním zápase několikrát podržel,“ vyzdvihl výkon Hamalčíka ústecký trenér Jaroslav Roubík.

Domácí měli ještě šanci zvýšit svůj náskok opět na konci druhé dvacetiminutovky, když s Pšenička taktéž řítil sám v samostatném úniku na prostějovského brankáře a jen těsně minul pravou tyč.

„Celkově jsme dnes byli slabí na puku a když už nějaké šance přišly, tak bylo zakončení většinou slabé. Přirovnal bych to k tomu, že my jsme dnes stříleli ze vzduchovky a soupeř z kulovnice,“ vysvětloval prostějovský kouč.

Třetí část rozhodla

Hanáci si jistě před začátkem poslední části říkali, že jednobrankový rozdíl nic neznamená a že mají ještě spoustu času. Nicméně na to jim dali domácí tvrdou odpověď, protože hned v druhé minutě třetí třetiny se po krásné kombinaci prosadil Martin Tůma a domácí měli slušný dvoubrankový náskok.

Svěřenci trenéra Šejby ovšem i tak nesložili zbraně a stále se hnali za vyrovnáním a měli spoustu šancí na to zápas ještě zdramatizovat.

Jenže domácí pět minut před koncem přidali čtvrtou branku a bylo prakticky po zápase. Odraženy puk si jako první našel Tomáš Pšenička a dal tak zápasu definitivní podobu.

„Byl to náš první špatný zápas, navíc jsme hráli teprve dva zápasy doma a čtyři venku, takže se do příště zamyslíme, zda není lepší hrát venkovní zápasy více takticky,“ řekl závěrem Šejba.

Další utkání čeká Hanáky na domácím ledě ve středu od 18 hodin proti Kadani.

HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Trávníček (Pšenička, Severa), 25. Matějček (Vrdlovec, Vl. Brož), 42. Tůma (Vrdlovec, Vl. Brož), 56. Pšenička (Severa, Trávníček) – 8. Žálčík (Chlán, Drtil). Rozhodčí: Wagner, Čáp – Podrazil, Dědek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 798.

Ústí nad Labem: Hamalčík – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Mareš, M. Voženílek, Zich – Trávníček, Pšenička, Severa, Tůma, Vrdlovec, Matějček, O. Bláha, Protasenja, M. Bláha, Furch, P. Svoboda, Tlačil. Trenér: Jaroslav Roubík.

Prostějov: Bláha – Sova, Hefka, Staněk, Drtil, Hrdinka, Pěnčík, – Hrníčko, Bartoš, Mrázek, Vachutka, T. Kaut, T. Jandus, M. Novák, Chlán, Žálčík, Ouřada, Motloch, Janeček. Trenér: Jiří Šejba.

Autor: Jiří Horák