Zkušený gólman se při svém druhém utkání v prostějovské brance blýskl výborným výkonem, který byl základem pro vítězství 5:0.

„Ten výsledek moc neodpovídá, byl to vyrovnaný zápas. Dali jsme ale vždy slepené góly. Měli nebezpečné přesilovky, vždycky nás tam zamkli v pásmu. Taky dobře clonili a asi čtyřikrát jsem střely neviděl. Ale vždycky mě to trefilo,“ ulevilo se třiatřicetiletému brankáři, který pokryl všech 28 střel.

Ze začátku bylo utkání vyrovnané, ale Jestřábům v závěru první třetiny pomohl důraz před brankou, kterým donutili Havířov k velkým chybám. Tu první vyrobil v 17. minutě, kdy hostujícího obránce obral za brankou o puk Prokeš a Nouza následně s přehledem překonal gólmana.

O minutu později si opět havířovští obránci zahrávali ve vlastním obraném pásmu, čehož využil Karpov. Ten vypíchl puk váhajícímu obránci, který si pak nešťastně vstřelil vlastní gól.

„První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Soupeře jsme do ničeho nepustili,“ těšilo trenéra Jiřího Vykoukala.

Ve druhé části už měl Štůrala více práce, ale kontaktní gól domácí brankář nepřipustil.

„Začali jsme propadat v útočném pásmu a soupeř nás tam přehrával. Těch posledních deset minut druhé třetiny nás Tomáš podržel,“ chválil Štůralu kouč Vykoukal.

Klíčovou branku pro vývoj třetí třetiny vstřelil ve 49. minutě Jan Starý, který parádní střelou nad lapačku dodal Jestřábům klid pro zbytek utkání. Domácí se pak dostali do velké pohody, kterou dokumentovala sehraná dvojice Nouza Divíšek, po jejichž přesilovkové kombinaci Prostějov vedl už 4:0. Nepopulárního bůra pro Havířov pak dokonal David Dvořáček.

Poté už bylo jen otázkou, zda se Štůralovi podaří vychytat čisté konto. Havířov však jeho branku v závěru už příliš neohrozil a domácí gólman tak mohl rybičkou oslavit první vychytanou nulu v sezoně.

„Vzadu to dnes bylo dobré. Před zápasem si s kluky vždy něco řekneme, i když je to takové pokus omyl. ale dnes to fungovalo,“ usmíval se kmenový hráč extraligového Zlína.

Střídavé starty jsou pro něj velkou vzpruhou, protože v extralize je cesta do branky více než složitá. „Moc se tam do brány nedostanu. Sedláček chytá výborně. Za každou pozvánku z Prostějova jsem rád a vždy jsme v očekávání, kdy přijde. Řešíme to zápas od zápasu, podle toho kde se hraje,“ poznamenal Štůrala.

LHK Jestřábi Prostějov – AZ RESIDOMO Havířov 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 18. Nouza (Prokeš), 19. Karpov, 49. Starý (Žálčík), 49. Divíšek (Nouza), 50. Dvořáček (Matýs). Rozhodčí: Robert Čech, Pavel Obadal, Jiří Novák, Roman Komínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1678.
Prostějov: Štůrala - Rašner, Mikliš, Foltýn, Bažant, D. Kolář, J. Zdráhal – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, L. Luňák, Žálčík – Račuk, Venkrbec, V. Meidl – Matýs, Prokeš, Dvořáček. Trenér: Jiří Vykoukal.
Havířov: Bláha (50. Matoušek) – Chroboček, Matai, Dujsík, Houdek, Staněk, Mrowiec, Bořuta – R. Veselý, F. Seman, Maruna – Haas, Rehuš, Pořízek – Gřeš, Bambula, L. Bednář – Pawliczek, Cihlář, O. Procházka. Trenér: Jiří Režnar.