A neměl to vůbec jednoduché. Po první třetině Olomoučané prohrávali 1:2 a často tahali za kratší konec provazu.

"Soupeř je pohyblivý, všude jsou o krok blíž. Je to ale i námi, přistoupili jsme k tomu laxně, musíme do druhé třetiny zapnout, víc střílet a nejen čekat. Je jen otázkou času, kdy nám tam s takovou nasypou góly," zhodnotil jeden z olomouckých hráčů Miroslav Janošek první třetinu.

Ukázalo se, že měl pravdu. Budapešť byl nadále o něco lepší. Po prostřední části vedl o dva góly. "Zápas se tedy vyvíjí nečekaně. Tohle je pro mě překvapení, očekával jsem převahu českého týmu," poznamenal Adam, jeden z nečetných diváků.

Samotné utkání se pak konalo v rámci amatérské ligy. Hráči však nejsou žádná strouhátka. Jedná se o bývalé hokejisty, kteří skončili s ligovou hrou v osmnácti, dvaceti letech.

"Devadesát procent hráčů je z olomoucké univerzity. Letos fungujeme pátým rokem. Smysl je v tom, že kluci, co skončili s hokejem a dali přednost studiu, mají možnost si zahrát druholigovou úroveň tohoto projektu. A můžou u toho také studovat," řekl trenér domácích Radim Zbránek.

S vývojem samotného zápasu spokojený nebyl.

"Utkání neprobíhá podle našich představ, děláme strašné chyby v systému. Soupeř je na tom bruslařsky líp. Není to ale soupeř k neporažení," uvedl. V prostřední části se přeci jen zdálo, že by měl pravdu. Češi srovnali aspoň zčásti hru a drželi si naději na dobrý výsledek. Závěrečná perioda však hráčům i realizačnímu týmu pokazila zbytek čtvrtku: Shields podlehli vysoko 2:9.

Sestava Shields: Molnár (Horváth) - Svozílek, Liška, Janků, Tománek - Janošek, Horák, Cios, Matuška, Siegel, Lainka, Skopal, Cach, Kočiřík, Nevřela, Rýpar.