Útočník David Dvořáček svůj nabitý program zvládá a Jestřábům přispěl také k pondělnímu vítězství nad Litoměřicemi.

„Myslím, že jsem svou hrou pomohl týmu. Takže jsem určitě spokojený,“ uvedl v rozhovoru pro klubový web dvougólový střelec zápasu.

Ten si po sobotní výhře v Třebíči (4:3), kde jednou skóroval, odskočil do pražské O2 areny a během souboje Sparty s Třincem (1:3) strávil na ledě něco přes šest minut.

V pondělí už znovu pomáhal Jestřábům v domácí bitvě proti „kališníkům“ z Litoměřic, které v základní hrací době potrestal dvěma gólovými zásahy.

Za svoji druhou branku děkoval spoluhráči Matouši Venkrbcovi: „Matouš mi nádherně přihrál přes celé pásmo až před bránu. Takže to byla spíše jeho zásluha, že z toho byl gól.“

Zápas dospěl k samostatným nájezdům, ve kterých mohl Dvořáček završit svůj hattrick, jenže nezadařilo se.

„Králík (brankář Tomáš Král, pozn. red.) mě zná. Když jsme spolu hrávali, tak jsem mu dělal kličky do bekhendu, proto jsem zvolil střelu. Bohužel z toho gól nepadl,“ vysvětloval hokejista, kterého nakonec střelecky zastoupil Tomáš Nouza, jenž pro domácí z upracované bitvy zajistil dva body.

„Nevím, jestli jsme vůbec v něčem byli lepší. Puky nám hodně skákaly, od nás to nebyl moc kvalitní hokej. Bylo to hodně ubojované,“ uznal Dvořáček.

Příprava na play-off

Po čtvrté výhře v řadě a posunu na třetí místo prvoligové tabulky pochopitelně zavládla v táboře Jestřábů spokojenost.

„Nálada je super. Nesmíme polevit, musíme makat,“ nabádal Dvořáček.

Jestřábi pokračují dál v nabitém programu. Ve středu se představí na ledě nebezpečného Frýdku-Místku, který naposledy loupil na ledě Českých Budějovic.

„Program je teď náročnější, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme to holt brát jako přípravu na play-off,“ konstatoval Dvořáček.