V poslední době se hodně mluví o stěhování dospělého hokeje z Prostějova. Co je na tom pravdy?

Stěhování se nechystá, nechystalo a to ani prodej licence. Tento týden jednáme s novými sponzory. Objevila se jedna skupina z Prostějovska, která má zájem o finanční podporu našeho hokeje. Osobně bych byl velice rád, kdyby to vyšlo, protože pokud to bude někdo místní, tak na něj bude větší tlak veřejnosti. Bylo by dobré, kdyby ekonomická moc nad klubem zůstala zde. Prozatím stále jednáme o vstupu strategického partnera, a to na více místech. Víte, někteří lidé začínají Prostějovský hokej chápat jako zajímavou investici, a to mne těší. Byl bych rád, kdyby jednání dopadla dobře.

Takže žádný přesun momentálně nepřipadá v úvahu?

Já nyní uvažují o převedení práv na jiný subjekt, než jsem já. To znamená, že hokej v Prostějově zůstane, ale Michal Tomiga se spíše upozadí z jeho vedení. Bohužel v poslední době to nezvládám časově, tak jak bych chtěl a potřeboval. Je to opravdu náročné, a proto přemýšlím o tomto řešení. Chtěl bych samozřejmě poděkovat svojí rodině, která za mnou celou dobu pevně stála.

V letošní sezoně jste stál v čele Jestřábů. Jak ji hodnotíte?

Hráči odvedli výkony, za které se nemusí stydět. Někdy tam byly i úsměvné momenty, ale musíme si uvědomit, že jsme měli asi nejmladší tým v soutěži. A zkušenosti můžou sbírat jedině v zápase. Dříve pro tuto věkovou kategorii byly Dukly, kde se hrálo jen s mladými, teď to musíme nahrazovat my v druhé lize. Budoucnost až ukáže, jak a kdo má na to hrát dál.

V play off jste vypadli už po třech zápasech, čekal jste to?

Určitě ne. Věřil jsem, že Karvinou, která byla v tomto souboji favoritem, potrápíme. Bohužel, padla na nás únava a Baník, který doplňoval svůj kádr během soutěže, hrál dost chytře. Vše začalo trochu divným pískáním pana Dědka v Prostějově. Jeho některé výroky byly zvláštní. K tomu se přidalo neproměňování gólových situací a bylo to. Kdybychom první zápas vyhráli, tak si myslím, že bychom přes Karvinou prošli. V dalších zápasech jsme nebyli horším týmem, tedy až na poslední zápas v prvních dvou třetinách.

Jak byste ohodnotil sezonu z pohledu celého ročníku? Konečná pátá pozice není tím, co by mělo být vyloženým zklamáním.

S trenérem Zacharem jsme si před sezonou říkali, že tým v tomto složení by se měl pohybovat kolem 6 až 8 místa. Mužstvo skládáme zase na dva roky a víc. To, že jsme se pohybovali ve vyšších patrech tabulky, bylo tím, že hráči ze začátku soutěže bojovali a hlavně soupeři nás neznali a podcenili. Ke konci soutěže už hráli na nás hlavně defenzivní hokej a ten nám nevyhovuje. My učíme hráče hrát útočně, aby se to divákům líbilo. A to se nám myslím dařilo. Takže spokojenost je.

Mužstvo vedl trenér Petr Zachar s asistentem Martinem Kužílkem. Jak byste zhodnotil jejich práci?

Pokud na ledě hráči neodvedou stoprocentní výkon, tak na střídačce může stát kdokoliv. A Karviná hrála velmi zkušeně.

Počítáte s koučem Zacharem i do další sezony?

Ano, já jsem s panem Zacharem domluvený na pokračování. Ale další ročník, je zatím ještě nejasný, protože čekáme na vyjádření svazu, jak to bude s druhou ligou, jestli se bude rozšiřovat první liga. A samozřejmě, že dohoda mezi mnou a panem Zacharem je omezena i případnou jinou nabídkou. Pokud by pro něj a kohokoliv z kádru přišla lepší příležitost například hrát nebo trénovat v první lize nebo extralize, tak my mu rozhodně nechceme bránit. Příkladem je Tomáš Sršeň, který od nás odešel jako asistent trenéra a nyní se mu v Porubě velmi daří.

Je poměrně brzo, ale jak to vypadá s hráčským kádrem?

Ano, ještě je brzy, ale zatím nevíme, že by někdo odcházel. Chceme se pro příští sezonu opět opřít o mladé hráče, například o kluky ze Zlína, jako je Popelka, bychom měli zájem. Ale největší důraz klademe na naše odchovance. Musíme hráče prvně vychovat a ne je jen nakupovat. V minulých letech z klubu odešlo dost kluků v juniorském věku, aby pak v jiném městě skončili s hokejem, aniž by hráli seniorský hokej, a to je špatné. Chceme jen ty nejlepší poslat hrát mládežnické extraligy, ale pokud se tam neprosadí do seniorského týmu, tak musí hrát přednostně v Prostějově za muže.

Když jsme u mladých hráčů a posílení kádru. Jaké jsou vaše nynější vztahy s Olomoucí?

To nebudu komentovat. Ale je škoda, že kluby nespolupracují v oblasti výchovy mladých hráčů mezi sebou. Nejsem mstivý člověk, takže bych byl rád, kdyby došlo k posunu našich vztahů a zaměřili bychom se na výchovu mladíků.