Brněnský rodák Aleš Sova, který patřil k nejvytíženějším hráčům Hanáků, stihl v prostějovském dresu pouze deset utkání s bilancí tří bodů (1+2) a v roce 2021 již dres s Jestřábem na hrudi znovu neoblékne.

Vrací se totiž do Dánska, kde od roku 2015 působil tři sezony v nejvyšší soutěži. Tentokrát však bude hájit barvy klubu Odense Bulldogs.

„Aleš přišel s tím, že má výhodnou nabídku z Dánska i s ohledem na příští sezonu a že by ji rád využil. My jsme mu vyšli vstříc,“ zdůvodnil Sovův odchod sportovní manažer klubu Jiří Vykoukal.

Do Prostějova se naopak po čtyřměsíčním hostování v Benátkách nad Jizerou vrací Petr Krejčí, který stihl v nyní sedmém týmu tabulky Chance ligy odehrát třináct utkání s bilancí čtyř bodů (1+3).

„U Petra jsme byli domluveni na hostování do konce roku, takže tam je to jasné a vrací se zpět k nám,“ vítá návrat prostějovského odchovance Vykoukal.

Jelikož za Hanáky by již neměl nastupovat ani Dominik Rudl, který vypomáhal z Poruby, jeví se Krejčího návrat správným krokem prostějovského vedení.

Jiří Horák