„Výsledek je krutý a neodpovídá hernímu projevu," řekl zklamaně po zápase asistent prostějovského trenéra Jiří Vykoukal.

Jestřábi se mohli ujmout vedení hned v prvních deseti minutách hry, protože Litoměřičtí šli hned dvakrát do čtyřech. Prostějov však nezahrál ani jednu přesilovku ideálně a první branku zápasu nevstřelil.

To se však nedalo říct o domácích z Litoměřic, kteří už z přesilové hry branku vstřelili. V závaru před brankářem Kantorem se nejlépe zorientoval Martin Ondráček a doklepl puk do brány.

„Do utkání jsme vstoupili velice aktivně. Potom jsme se nechali třikrát vyloučit, což nás zbrzdilo," litoval Vykoukal.

A jak už je u Jestřábů zvykem, druhý gól přišel hned do minuty. Kantora tentokrát prostřelil 40 sekund po předchozí brance Peter Frühauf.

Rybár chytal výborně

Prostějov často nemířil přesně, a když už ano, ztroskotal na vynikajícím brankáři Rybárovi, jako například Jakub Šlahař po pěkné kombinační akci.

Dvě minuty před polovinou utkání to už bylo hrozivých 3:0 pro Kališníky. Střelec poslední branky Frühauf opět vystřelil, puk se odrazil od mantinelu za Kantorem přímo před Lukáše Nedvídka, pro kterého už nebyl problém zakončit.

Do konce třetiny ještě snížil po pěkné individuální akci Jan Rudovský, to byla však první a poslední záminka k radosti Hanáků, protože ať se snažili sebevíce, branku už nevstřelili.

Nemohoucnost hostů podtrhl čtvrtý inkasovaný gól, který padl dokonce v jejich přesilové hře. Litoměřický Jan Veselý se obtočil okolo prostějovské branky, zakončil do Kantorova betonu a odražený kotouč si doklepl do vlastní brány jeden z prostějovských hrá­čů.

V 56. minutě pak přidal ještě definitivní tečku za utkáním litoměřický Radek Pilař.

„Ve druhé třetině jsme měli dostatek příležitostí a kdybychom srovnali, tak by se nemohl nikdo divit. Pak si tam necháme dát vlastní gól a je po zápase. Zkrátka krutý zápas s krutým výsledkem," litoval Jiří Vykoukal.

HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Ondráček (Šulc, Rubeš), 16. Frühauf (Paločko, Kalla), 28. Nedvídek (Frühauf, Barák), 55. Veselý, 56. Pilař (Kopta, Hanták) – 35. Rudovský. Rozhodčí: Zubzanda – Toman, Coufal. Vyloučení: 8:11, navíc Holík (PRO) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 710.
Prostějov: Kantor (Neužil) – Holík, Kvapil, Protivný, Kolář, Šafář, Zadražil – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Novák, Moskal, Augustin – Krejčík, Šlahař, Korhoň – Švec, Hozák, Půhoný. Trenér: Kamil Přecechtěl.