Play off tak odstartují zápasem na venkovní půdě, což je v sérii na dva vítězné zápasy velkou nevýhodou. Jenže do play off ještě Jestřábi musejí odehrát dva zápasy nadstavbové části, a především zkonsolidovat kádr.

Trable s beky

„Celá ta nadstavba je pro nás náročná. Hrajeme pořád na pět beků, dnes navíc jen na čtyři, a když se zranil Doseděl, tak jsme chvílemi hráli jen na tři obránce. Celkově je toho na mužstvo už hodně. Osmý zápas na dvanáct až patnáct hráčů zanechá nějaké stopy,“ konstatuje kouč Jestřábů Petr Zachar.

Slovákovy slabší chvilky

Kromě trablů s obránci má prostějovský kouč těžkou hlavu i s gólmanským postem. „Jirka Slovák dostává lehké branky a na ty vstřelené se strašně nadřeme. To se pak promítá i do naší psychiky,“ tvrdí Zachar, který již vyhlíží návrat zraněného Dalibora Sedláře.

„Pro play off by snad mohl být k dispozici. Uvidíme, jak to s ním půjde. Teď máme dva zápasy do konce základní části a ty musíme nějak slušně odehrát. Ne jak v Přerově,“ říká kouč, který nad Slovákem ale v žádném případě nezlomil hůl.

Naopak se dvaadvacetiletého gólmana zastává v jednom závažném obvinění. „Na našem oficiálním webu se objevila zpráva, že nějaký člověk viděl Jirku ve dvě hodiny v noci před zápasem v Přerově popíjet v baru. Je to nesmysl,“ říká kouč.

„Nemám rád tahle obvinění bez jakéhokoliv důkazu. Sám jsem byl v minulosti takto obviněn, takže vím, jak je to nepříjemné. Ale jsme v době moderních mobilních telefonů, takže pokud někdo uvidí Jirku nebo kohokoliv jiného z týmu, ať mi klidně předá důkaz a já hráče náležitě potrestám,“ říká Zachar.

MIROSLAV MAZAL

Prostějovský deník|Propagujte i svojí stránku