„Neustále chceme zlepšovat svou hru. Stále není dokonalá. Musíme být odolnější, držet otěže zápasu a hlavně rozhodovat o výsledku. pokud se nám toto nepodaří, tak musíme pracovat alespoň jako v první čtvrtce," nastínil trenér Josef Málek další plány Prostějova a jedním dechem dodal:

„Teď nás čekají další těžké zápasy. Ty se můžou vyvíjet kvůli zranění i nepříznivě. Momentálně jsme spokojeni za první místo. Splnili jsme náš plán, ale nejsme úplně splnění s tím, jak jsme jej splnili."

Druhou čtvrtinu zahájí Prostějov už dnes a na domácím ledě. Přijede momentálně druhý tým soutěže Poruba a s ní bývalý prostějovský asistent trenéra Tomáš Sršeň a především šikovný útočník David Zachar.

„Čeká nás další těžký zápas. Poruba má na svém kontě šňůru pěti výher. Poté sice padla s Frýdkem, ale už porazila Opavu. Ten tým velmi dobře bruslí a má výborné zakončení i gólmana," popisoval dnešního soupeře Málek.

Na prostějovský led se tedy vrátí i David Zachar, který ještě loni patřil k tahounům mužstva.

„Určitě se na něj nijak nepřipravujeme. Poruba má hlavně nebezpečný první a druhý útok, ty si musíme pohlídat. Naopak Zachymu se moc nedaří, chvíli hraje, chvíli ne. Je to šikovný hokejista, pro kterého bude dnešní zápas určitě zajímavý, ale nespecializujeme se na něj," prozradil Josef Málek.

Jestřábi si letos poradili s Porubou už v prvním kole, kdy na jejím ledě zvítězili 6:3.

„Nevím, co může být dnes jinak. Oba týmy mají podobné výsledky. Poruba sice nezná náš kotel, přesto je natolik zkušená, že by to pro ni neměl být větší problém. Myslím si, že bude důležité dát první branku," nastínil Málek.

Bitva mezi Jestřáby a Porubou začne ve středu od 18 hodin na prostějovském ledě.