Ten z devětatřiceti střel pustil za záda jen jedinou a dal tak svým spoluhráčům šanci na vítězství.

„Výkon nebyl ideální. Bylo to něco podobného jako v Benátkách. Stál proti nám mladý tým, který dobře bruslil. Byla tam jen tři pozitiva. Vítězství, výkon Kuby Neužila a výborně odehraná oslabení,“ glosoval venkovní výhru Vykoukal.

Jeho svěřenci sice inkasovali jako první, ale ještě v první třetině stihl vyrovnat bývalý hráč Slavie Marek Račuk. Ve druhé části se pak trefila další letní posila do útoku Tomáš Karpov, který poslal Prostějov do vedení 2:1.

Těsný náskok hosté drželi po celý průběh zápasu. Definitivní pojistku na tři body pak přidal při hře bez brankáře Mikliš.

„Slavia byla aktivnější, ale dokázali jsme první třetinu odehrát na remízu a ty další dvě vyhrát. Slavia si vytvořila šance, ale Kuba podal parádní výkon. A my na rozdíl od Slavie své šance proměnili,“ ulevilo se prostějovskému kouči.

Jestřáby v prvních kolech trápila velká nedisciplinovanost. Zbytečné fauly vedly v prvních dvou kolech k mnoha inkasovaným brankám. Od domácího zápasu s Jihlavou se ale hráči polepšili.

„Snažíme se. Během čtyřiceti minut jsme měli jen jedno vyloučení. Až v závěru přišlo víc vyloučení, ale kluci, kteří chodí na oslabení, to zvládli parádně,“ těšilo Vykoukala, který v minulých dnech intenzivně se svými hráči piloval hru v početní nevýhodě.

Jestřábi se výhrou v Edenu ideálně naladili na další utkání, ve kterém narazí na rivala z Přerova. První derby v nové sezoně se hraje ve středu v Prostějově.

HC Slavia Praha – LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)


Branky a nahrávky: 16. Matějka (Furch) – 20. Račuk (J. Zdráhal), 28. Karpov, 59. Mikliš. Rozhodčí: Šindel, Souček – Horažďovský, Štofa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 683.

Slavia: Honzík – Štibingr, Hrdinka, J. Novák, Saňa, J. Drtina, Hejda, Antoš – Šteiner, L. Krejčík, Panna – Šagát, Tejral, Heldák – J. Doležal, Furch, M. Ondráček – J. Veselý, Kubica, Matějka. Trenér: Miloš Říha ml.

Prostějov: Neužil – Havlík, Kolář, Rašner, Foltýn, Zdráhal, Mikliš – Nouza, Divíšek, Starý – Dvořáček, Venkrbec, Račuk – Luňák, Karpov, Žálčík - Krejčiřík, Prokeš, Matýs. Trenér: Jiří Vykoukal.