„Naše společnost se v rámci programu Podporujeme dobré věci již čtvrtým rokem angažuje v pořádání tohoto úspěšného klání mladých hokejistů. Jde o turnaj hráčů 8. tříd, tedy narozených v roce 1998 a mladších. Předchozích ročníků se zúčastnily kluby z České republiky, Německa, Rakouska, Itálie, Slovenska, Maďarska a Chorvatska,“ vypočítal ředitel společnosti SIDA Jiří Netušil.

„Hlavní ideou celé akce je podpořit smysluplné volnočasové aktivity mládeže. Podle mého názoru je nezbytné, abychom všichni dělali maximum při vedení našich dětí k cílevědomosti, zdravé soutěživosti a smysluplnému naplňování volného času. K tomu je sport ideálním řešením. Je nám všem jasné, že v současné době je pro rodiče a všechny, kteří se snaží mládeži poskytnout vhodnou seberealizaci, velmi složité to ekonomicky zvládnout. Proto se snažíme, alespoň částečně, v tomto úsilí rodičům a sportovnímu klubu napomoci,“ vysvětlil záměr projektu.

V minulém roce se v Prostějově radovali žáci z Nového Jičína, domácí Jestřábi skončili na čtvrtém místě, když v boji o bronz podlehli Budapešti. Účastník z Maďarska nebude chybět ani tentokrát stejně jako zástupci slovenského hokeje. Už tradičně zpestří celé klání dívčí hokejová mládež.

SIDA Cup 2012 odstartuje v pátek 13. dubna a vyvrcholí v neděli 15. dubna. Pro diváky připravili pořadatelé i doprovodný program.

„Pevně věřím, že díky úsilí pořadatelů z LHK Jestřábi Prostějov, rodičů domácích borců a dalších lidí, kteří se na turnaji budou podílet, bude i čtvrtý ročník SIDA Cupu velmi kvalitní a všichni zúčastnění na něj budou rádi vzpomínat. Chtěl bych tímto pozvat na uvedené termíny diváky na Zimní stadion v Prostějově, aby měli možnost vidět a srovnat úroveň jednotlivých mládežnických klubů. Našim borcům samozřejmě přeji hodně sportovních úspěchů,“ doplnil Jiří Netušil.