Když v létě trenér a manažer Jiří Vykoukal přivedl do Prostějova dva zkušené veterány Divíška s Nouzou, mnozí pochybovali, že tito hráči ještě mají Jestřábům co nabídnout. Nevýrazný úvod soutěže navíc dával za pravdu právě těmto pochybovačům. Ale po několika kolech se oba ostřílení útočnici rozehráli a stali se tahouny týmu.

Sezona v číslech? Prostějov bavil diváky ofenzivním hokejem.

Grafika: Deník/Denisa Lottmanová

INDIVIDUÁLNÍ STATISTIKY

Osmatřicetiletý Tomáš Divíšek nastřílel 24 branek a se vsetínským Březinou se podělil o korunu pro krále střelců. Celkové kanadské bodování základní části pak s 21 góly a 36 asistencemi vyhrál Divíškův parťák z prvního útoku Tomáš Nouza.

Nezaostával ani Jan Rudovský, který si v Prostějově odbyl svou druhou sezonu. Odchovanec Kladna nasbíral 49 bodů, přestože kvůli zranění odehrál o čtyři zápasy méně než Nouza. V ofenzivě se pak dařilo i obránci Marku Drtinovi, který si za 6 branek a 25 asistencí vysloužil druhé místo v bodování mezi beky.

Kromě skvělé ofenzivy se Jestřábi mohli spolehnout i na jistotu v brance. Jakub Neužil, který absolvoval první sezonu v pozici jedničky, se v úspěšnosti zákroků dostal do první trojky mezi gólmany WSM ligy, když pokryl 92,48 procent všech střel.

První místo pak Neužilovi patří v počtu vychytaných výher. Třiadvacetiletý gólman má na svém kontě 28 vítězných zápasů a svého kolegu Dominika Groha pustil jen do sedmi utkání. Neužil se tak stal jednoznačně nejvytíženějším brankářem soutěže, když na něj směřovalo více než 1300 střel. Druhý v této statistice, Frodl ze Slavie, musel likvidovat téměř o 300 střel méně.

Z méně sledovaných individuálních statistik stojí z prostějovského pohledu za pozornost ještě úspěšnost na vhazování. V ní do první desítky patřili dva Jestřábi. Václav Meidl s úspěšností 62,25 procent a Tomáš Divíšek s necelými 60 procenty.

TÝMOVÉ STATISITKY

Hokejisté Prostějova nasázeli v základní části svým soupeřům 168 branek, což je spolu se Vsetínem řadí na třetí místo v soutěži. Jde navíc o nejlepší střeleckou bilanci od návratu Jestřábů do první ligy. I počet inkasovaných branek je pro Prostějov nejnižší za poslední tři sezony. Jestřábi inkasovali 138 gólů, což je ve WSM lize řadí na osmé místo.

K dobré střelecké bilanci Prostějova přispěly především přesilové hry, v nichž svěřenci Jiřího Vykoukala nastříleli přesně třetinu všech branek. Úspěšnost 22,22 procent je suverénně nejlepší ze všech týmů v základní části. Druhý Havířov měl úspěšnost 18,66 procent. Přesilovky Jestřábům fungovaly i v play-off, kde se úspěšnost vyšplhala na málo vídaných 30 procent.

Nabízí se také otázka, jak se pohledná hra Prostějova projevila na návštěvnosti. Ta se oproti minulému ročníku zvedla zhruba o 250 diváků na zápas, ale hranice dvou tisíc v základní části překonána nebyla. Celkový průměr činil 1843 diváků.

Během play-off se návštěvnost pochopitelně zvedla, ale sen o vyprodaném zimáku zůstal nenaplněný. Nejvíce diváků dorazilo na třetí čtvrtfinále, konktrétně 3786. Nejvyšší návštěva v základní části překvapivě nepřišla na derby s Přerovem, nýbrž na utkání se Vsetínem, které se hrálo během vánočních svátků. To na prostějovský zimák dorazilo 3275 diváků.