Hanáky ovšem před samotným začátkem čeká ještě jedna nepříjemnost. Musí projít testováním, které absolvují v pondělí, den před zápasem, a bude hrazeno z klubové kasy.

„Vše jde za klubem. V příštím týdnu se budeme muset testovat dvakrát, protože máme tři zápasy. Jsou i výhledy ohledně antigenních testů, které jsou samozřejmě levnější. Uvidíme, jak to dopadne,“ prozradil prostějovský trenér Jiří Šejba.

MODELOVÁ UTKÁNÍ

Jelikož měli svěřenci trenéra Šejby před pauzou odehráno nejvíce utkání ze všech účastníků Chance ligy, museli si na svůj opětovný start trochu počkat. Přípravu si ale zpestřili třemi modelovými utkáními, ve kterých se hráči rozdělili na dvě družstva a hráli proti sobě.

„První zápas vypadal solidně. Druhý byl z jedné strany trochu odevzdaný. Nicméně v tom třetím jsme to pojali trochu lépe, protože jsem nedělal rozhodčího a stál za kluky na střídačce. Na jedné straně já a na té druhé stál Jirka Vykoukal. Hráče jsme tak nutili do taktických pokynů. Sice můj tým prohrával o tři branky, ale nakonec začal pracovat, jak měl a vyhráli jsme,“ řekl spokojeně Šejba.

Prostějovský trenér přiznal, že až poslední z tréninkových utkání se odehrálo v tom největším tempu. „Neměli jsme před ním těžkou posilovnu, což se určitě projevilo na pohybu hráčů,“ vysvětloval.

TŘI TĚŽKÉ ZÁPASY

Hanáky úvodní hrací týden nečeká nic jednoduchého. Kromě Kladna hostí také Litoměřice. Mezi tím, ve čtvrtek, se vydají na led Frýdku-Místku.

„Po takovéto dlouhé pauze je to vždy otázka toho, jak bude tým koncentrován a jak si přenese herní projev na ledě. Bude určitě záležet na prvním vstřeleném gólu. Je potřeba, dostat se do určité herní pohody. Nemůžeme zcela tvrdit, že máme výhodu domácího prostředí, protože budeme hrát bez diváků, nicméně aspoň nemusíme nikam cestovat. Každopádně máme o motivaci postaráno, přeci jen přijede Kladno,“ vyhlíží zápasy osmapadesátiletý trenér.

A jaká bude příprava právě na kladenský celek?

„Samozřejmě dělal jsem si nějaké výpisky a koukal na video. Mají hlavní postavu v podobě Tomáše Plekance. Hlídat ho speciálně nebudeme, ale určité věci si u něj říct musíme. Jak při hře pět na pět, při vhazování nebo i v přesilovce či oslabení. Je to zkušený hráč,“ popisuje Šejba taktiku na Kladno.

ZAMÍCHAJÍ SE SESTAVOU TESTY?

Prostějovský tým během pauzy s výjimkou Františka Wágnera nikdo neopustil.

„Máme tam ještě pár nedořešených věcí. Franta Hrdinka má lehké zdravotní problémy. Hlavně ale uvidíme, kolik nás pošle na led předzápasové testování, které proběhne v pondělí,“ projevil obavy Šejba.

K týmu se připojil mladý dvacetiletý obránce David Vosátko z Olomouce. Ten tuto sezonu zatím sbíral zkušenosti s dospělým hokejem v druholigovém Hodoníně a v případě potřeby bude připraven zasáhnout i v prostějovském dresu.

„Je to mladý a snaživý kluk. Jsou tam některé věci pro něj nové, takže se s tím musí sžít. Má někdy možná přílišnou snahu, díky které dělá věci, které musíme odbourat. Obránců ale máme málo, takže jsme rádi za každého beka,“ řekl závěrem prostějovský lodivod.

JIŘÍ HORÁK