Podařilo se vám jmenovitě poskládat velmi silný kádr. Bylo a je to finančně náročné?
"V dnešní době není sebemenší šance hrát v popředí tabulky žádného kolektivního sportu bez dostatku financí. Bohužel dnes téměř každý hráč řeší na prvním místě finance a pak teprve sportovní ambice. U nás si myslím je to vše zdravě vyváženo. Pokud ale chcete mít v týmu kvalitní hráče, tak jim musíte nabídnout dobré podmínky."

V posledních dvou sezonách se dostali Jestřábi do semifinále. Chcete se v té letošní posunout výše?
"Pro mě není hokej zaměstnání, ale radost. Nedělám hokej, abychom přežili další sezonu a hlavně nespadli. Chci vyhrát každý zápas a je mi jedno zda je to přípravné utkání nebo play-off. Rozhodně si ani v této sezoně nízké cíle nedáváme. Budu věřit, že v našem případě bude platit do třetice všeho dobrého."

Hokej nahoru dolů a výhra Jestřábů. Taková byla generálka na Chance ligu s Michalovcemi. 7.9. 2023 Foto: Jakub Šustr, se svolením
Chance liga startuje: Jestřábi se na úvod popasují s Pardubicemi

Kostra úspěšného týmu zůstala pohromadě, jste rád, že mají hráči zájem hrát v Prostějově?
"Rozhodně jsme udělali maximum, aby všichni důležití hráči zůstali a to se snad i povedlo. Bohužel to nebylo levné, ale bylo to nutné. Myslím si, že Prostějov si vybudoval za mého, již více jak desetiletého působení v profesionálním hokeji dobré jméno. Nikomu nic jsme nikdy nedlužili a zázemí zde máme parádní. Stále společně s vedením města pracujeme i na jeho dalším zlepšení. Aktuálně se snažíme o nový fan shop, který by důstojně zajistil prodej reklamních předmětů našim fanouškům a o kostku nad ledovou plochou. Vše je v běhu, tak si držme palce, že se vše nakonec povede."

K mužstvu nastoupil nový hlavní kouč Martin Štrba. Jste spokojen s tím, že k ambicioznímu týmu přišla osobnost s bohatými hráčskými zkušenostmi a úspěchy?
"Ano, věřím, že Martin společně s Petrem Hubáčkem a Lukášem Majerem budou schopni využít maxima potenciálu, které tým pro sezonu 2023/24 má. Za mě zde nikdy tak silný tým nebyl. Všichni však víme, že jména tým nedělají a tak bude nyní na nich z těch kluků udělat dobrou partu a dostat z nich jejich maximum."

Kapitánem prostějovských Jestřábů v sezoně 2023/2024 bude opět Matouš Venkrbec. Foto: Jakub Šustr, se svolením
Pohoda v kabině je základem úspěchu, říká kapitán Jestřábů Matouš Venkrbec

V čele prostějovského hokeje jste jedenáctým rokem. V začátcích jste se netajil svým snem v podobě postupu do extraligy. Stále po nejvyšší soutěži pošilháváte?
"Upřímně každý má svůj sen. Já si myslím, že za těch deset let bych si já i celý Prostějov jeden velký úspěch zasloužili."

Jednatel LHK Jestřábi Prostějov Jaroslav Luňák. 8. srpna 2023, Olomouc.Zdroj: Deník/Lukáš KaboňJak funguje spolupráce s radnicí. Statutární město Prostějov je jedním z hlavních partnerů klubu, že?
"V dnešní době se žádný profesionální hokejový klub neobejde bez spolupráce s vedením města a kraje. Zde musím říct, že Statutární město Prostějov i přes aktuálně velice těžkou dobu sport jako takový velmi podporuje. Ne vše jde hladce, ale nakonec se vždy najde pro obě strany přijatelné řešení. Rozhodně je třeba Statutárnímu městu Prostějov a hlavně pak panu primátorovi Františku Jurovi, panu náměstku Miloši Sklenkovi, panu náměstku Jirkovi Pospíšilovi a paní náměstkyni Miladě Sokolové za podporu ledního hokeje velmi poděkovat."

Na co byste do prostějovské haly rád pozval fanoušky hokeje v letošní sezoně?
"Jak jsem již řekl, věříme, že budeme bojovat o ta nejvyšší umístění. Bez diváků však budeme poloviční. Není nic krásnějšího než plný zimák výborných fanoušků, kteří mají skutečně rádi svůj klub a podporují ho jak v dobách dobrých tak i špatných časech."

Fanoušky zajímá cena vstupenek. Jakým způsobem jste ji stanovili?
"V poslední době se bohužel zdražuje vše a tak i my musíme na tuto realitu reagovat. Jen pronájem tréninkových ledů, které jsou pro nás zásadní, se nám zvýšil na novou sezonu o 100 procent. Jinak výše našeho vstupného je srovnatelná s kluby (Přerov, Vsetín, Zlín, Jihlava, Znojmo), se kterými počítáme že budeme bojovat o čelo tabulky nebo jsou dokonce nižší."

Jestřábi startují Chance ligu a doma se představí do poloviny října v 6 zápasech. Foto: LHK Jestřábi ProstějovZdroj: Deník/VLP Externista