Jak hodnotíte 3. místo po základní části Chance ligy?
Nemohu hodnotit toto umístění jinak, než jako další historický úspěch prostějovského hokeje. Všichni víme, že se jedná o nejlepší umístění v základní části za minimálně posledních 50 let. Ale pokud se ptáte zda jsem chtěl být první nebo druhý, tak ano chtěl, ale je potřeba se na vše dívat s pokorou a vážit si i třetího místa.

Jednatel LHK Jestřábi Prostějov Jaroslav Luňák. 8. srpna 2023, Olomouc.
Šéf Jestřábů Jaroslav Luňák: Změny v kádru nejsou na pořadu dne. Zatím

Jste spokojený s tím, co předváděl váš tým?
S výkony to bylo horší, hlavně jsme trpěli velkou nevyrovnaností. Vlastně jsme kromě posledních tří zápasů nevyhráli více než dva zápasy po sobě. Je to třeba přičíst i tomu, že tým se musel porovnat s tím, že ke kvalitě která zde již byla z loňské sezony, přišli další velmi kvalitní hráči a uřídit takový tým není skutečně jednoduché.

Je něco, co vám v základní části vyloženě vadilo?
Asi ten až nesmyslný tlak na Martina Štrbu. Jako trenér pracoval svědomitě, měl svůj styl, ale výsledky kulhaly. Ale skandování "Štrba ven", bylo za mě přes čáru, to je ale hokejový život.

Hokejové derby mezi HC Zubr Přerov a LHK Jestřábi Prostějov v září 2023. Martin Štrba
Štrba po konci u Jestřábů: V kabině to nebylo ono, hráči tomu nedávali vše

Co říkáte na čtvrtfinálového soupeře ze Zlína?
Je to ten nejkvalitnější a nejtěžší soupeř jakého jsme mohli ve čtvrtfinále dostat. Je to tým s velkými zkušenostmi z bojů v play-off. Je to loňský vítěz Chance ligy, který bude mít také výbornou podporu ve svých fanoušcích.

CHANCE LIGA, PLAY OFF:

Chance liga: 2. čtvrtfinále: Prostějov - Zlín (10.3.2024)Chance liga: 2. čtvrtfinále: Prostějov - Zlín (10.3.2024)Zdroj: Deník/David Kubatík

1. zápas, sobota 9. března, od 17 hodin
LHK Jestřábi Prostějov – Berani Zlín 3:5

2. zápas, neděle 10. března, od 17 hodin
LHK Jestřábi Prostějov – Berani Zlín 2:3 v prodloužení

3. zápas, středa 13. března, od 18 hodin
Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

případný 4. zápas, čtvrtek 14. března, od 18 hodin
Berani Zlín - LHK Jestřábi Prostějov

případný 5. zápas, sobota 16. března, od 17 hodin
LHK Jestřábi Prostějov – Berani Zlín

Předkolo play off: HC Zubr Přerov - HC Dynamo Pardubice B 2:1 na zápasy, (0:4, 3:2, 3:2). HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 2:1 na zápasy, (2:3 pp, 7:2, 3:0). 

Čtvrtfinále play off: HC Stadion Litoměřice - SK Horácká Slavia Třebíč 3:1, 1:4, HC RT TORAX Poruba - HC Dukla Jihlava 2:3, 6:3, VHK ROBE Vsetín - HC Zubr Přerov 8:0, 2:1 pp. (termíny stejné jako zápasy Jestřábů). Hraje se na 3 vítězné zápasy.

Věříte mužstvu, že se dostane do semifinále?
Jasně, že věřím. Již konec soutěže, kde jsme odehráli tři super zápasy s týmy na prvním, druhém a čtvrtém místě tabulky ukázaly, že si vše konečně sedlo a že jdeme tou správnou cestou. Na play-off budeme v plné síle, všichni kluci jsou zdraví. Máme silný realizační tým, který udělá vše proto, abychom čtvrtfinále zvládli.

Sám jste maximalista, jaký byste považoval konečný výsledek letošní sezony za úspěšný?
Tak první úspěch již máme a to je historicky nejlepší umístění v podobě třetího místa po základní části. Rozhodně bych se chtěl nejprve dostat do semifinále, což bude přes Zlín velmi těžké a pak…, pak věřím, že už nás nikdo nezastaví. Na ledě ale nebudu, tak věřím, že kluci teprve v play off ukáží na skutečnou sílu. Přijďte nás podpořit budeme Vás potřebovat , každý hlas se bude počítat. Chceme všem fanoušků udělat radost a sérii se Zlínem zvládnout.