Jestřábi dvěma vítězstvími v řadě srovnali stav čtvrtfinálové bitvy se Vsetínem na 3:3, úterní rozhodující duel už ale nezvládli.

„Byla to výborná série, ve které jsme to chtěli v sedmém zápase urvat a dojít co nejdál. Bohužel se nám to moc nepovedlo,“ hodnotil prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Jeho tým na natřískaném Lapači nezachytil důležitý vstup do utkání a domácí vedli po první třetině 2:0. Na startu druhé části navíc zužitkovali druhou přesilovku v zápase.

Prostějov ale vykřesal naději v polovině druhé třetiny při dvojnásobné přesilovce. Jestřábi vyšachovali vsetínskou obranu a Filip Hanták snížil.

O malou chvíli později navíc v další početní výhodně předvedl krásnou sólovou akci okořeněnou přesnou ranou Marek Račuk.

Ještě dřív, než se hostující tým začal nadechovat k vyrovnání však předvedl parádní tah na branku velezkušený vsetínský forvard Radim Kucharczyk, který svojí důsledností zajistil Valachům o moc komfortnější dvougólový náskok.

„Při stavu 3:2 jsme soupeře dostali do situace, ve které nechtěl být, ale pak přišel rychlý gól na 4:2. Taková chyba v sedmém zápase by se neměla stávat,“ zlobil se kouč Vykoukal.

V tu chvíli už bylo s jeho týmem amen.

„Snažili jsme se to tlačit, ale po chybách, co jsme hned u tří inkasovaných branek udělali, jsme už nedokázali zápas zvrátit,“ konstatoval.

Valaši pak skóre navýšili při závěrečné prostějovské hře vabank.

„Pomohly nám dvě branky do jedenácté minuty, které nás uklidnily. Prostějov se dostal do hry díky přesilovkám, ale klíčem k pozdější naší výhře byl fakt, že jsme za stavu 3:2 ihned brankově reagovali. Hosté to nevzdali. Byli celou sérii výborným soupeřem, ale my jsme jejich snahu o korigování ustáli a potvrdili velmi cenný postup,“ řekl trenér Vsetína Luboš Jenáček.

OŠIDNÉ NÁJEZDY

Jeho protějšek při ohlédnutí za celou sérii nemohl opomenout nešťastný domácí souboj, který skončil porážkou po samostatných nájezdech.

„Rozhodlo se v dovednostní soutěži. Mohlo to být ale jinak, kdyby se hrálo prodloužení pět na pět do vstřelení gólu, jak je tomu všude na světě. Tady se to ale hraje jinak, takže došlo na penalty,“ poznamenal Vykoukal, který své svěřence za celý prvoligový ročník ocenil.

„Jak jsem byl někdy na kluky v sezoně naštvaný, tak nyní ukázali, že dokážou zabrat a chyběl nám jenom kousek,“ dodal Jiří Vykoukal.

VHK Robe Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Rob (Pechanec, Teper), 11. Březina (Šilhavý), 22. Jonák (Slováček), 34. Kucharczyk, 56. Kopta (Březina), 60. Šilhavý (Pechanec) – 29. Hanták (Divíšek, Račuk), 34. Račuk (Dvořáček, Žálčík). Rozhodčí: Kubičík, Wagner – Bosák, Maštalíř. Diváci: 4670. Konečný stav série: 4:3.

Vsetín: Gába – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček, Jeřábek, Frolo, Hryciow – Rác, Kucharczyk, Theoret – Rob, Pechanec, Jonák – Březina, Šilhavý, Kopta – Vítek, Pitule, Karafiát. Trenéři: Jiří Dopita a Luboš Jenáček.

Prostějov: Neužil – Havlík, Čáp, Žovinec, D. Kolář, Husa, P. Krejčí, Bažant – Krejčiřík, Račuk, Žálčík – Hanták, Pšenička, Dvořáček – Starý, Divíšek, Nouza – Venkrbec, V. Meidl, Prokeš. Trenér: Jiří Vykoukal.