„Co k tomu říct? Ve třetí minutě jsme prohrávali 2:0. Ten špatný začátek se pak projevil do celého zápasu," krčil rameny asistent prostějovského trenéra Jiří Vykoukal.

Kamil Přecechtěl poslal od začátku zápasu do branky poprvé v sezoně Jakuba Neužila. Mladý prostějovský talent však neměl lehký vstup do duelu. Už ve třetí minutě totiž lovil puk zpoza svých zad. Pituleho střelu ještě Neužil vyrazil, na Redlichovu dorážku
z mezikruží byl už krátký. O necelou minutu později se Rytíři radovali podruhé. Machač z ostrého úhlu trefil skulinku mezi Neužilovými betony. Jakub Neužil si tak svou premiéru v bráně příliš neužil. Trenér Přecechtěl okamžitě vyslal na jeho místo Luboše Horčičku.

„Jakuba je mi líto. Je mladý
a šikovný a věřím, že se z toho otřepe a dostane znovu šanci," řekl Jiří Vykoukal.

V deváté minutě ale přišla třetí trefa domácích. Machač tentokrát dorážel a puk těsně překročil brankovou čáru. Vzápětí byl v úniku faulován Kindl a sudí Bejček nařídil trestné střílení. Kindl však čtvrtou kladenskou trefu nepřidal. Hanáci se probudili až v šestnácté minutě. Illéš trefil jen boční síť.

Ve druhé části pak přidali kladenští Rytíři Jestřábům další dva góly. V pětadvacáté minutě Jan Rudovský vypálil z mezikruží tvrdou dělovku, na kterou Horčička nedosáhl. Domácí tak mohli oslavit svou stou branku v letošní sezoně. Snížení měl na holi Moskal, ale Mensator byl připravený.
V pětatřicáté minutě přišla velká chvíle Patrika Machače. Ten totiž tečoval Kindlovu střelu do prostějovské brány
a zkompletoval tak svůj hattrick.

Třetí třetinu zahájil Patrik Moskal, ale na Mensatora opět nevyzrál. Podobně dopadl
i Michal Dragoun. Dvořáček pak ve vlastním oslabení sebral Hanákům kotouč a vypravil se před Horčičku. Ten však jeho pokus zastavil svými betony. Prostějovský brankář chytl do lapačky i Rudovského šanci. Osm minut před koncem zápasu přišel i čestný úspěch hostů. Marek Drtina se rozpřáhl na modré. Jeho střelu před Mensatorem tečoval Matouš Venkrbec a první hanácký gól byl na světě. O tři minuty později přidal druhou jestřábí trefu René Kajaba, tentokrát využil Protivného střely od modré. Navíc se už Hanáci nezmohli.

„V závěru už hrálo Kladno na půl plynu. My jsme nechali některé hráče odpočinout, popřehazovali jsme sestavu a došlo aspoň k malé korekci výsledku," uzavřel svůj komentář Jiří Vykoukal.

Dalším soupeřem Hanáků budou už v sobotu Benátky nad Jizerou. Jestřábi pak svou venkovní anabázi ukončí
v pondělí v Českých Budějovicích. Doma se ukáží až
2. prosince bitvou s pražskou Slavií.

RYTÍŘI KLADNO – LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Redlich (Pitule, Dvořáček), 4. Machač (Repe), 9. Machač (Rudovský, Nash), 26. Rudovský (Skuhravý, Nash), 36. Machač (Kindl, Ptáček) – 53. Venkrbec (Drtina, Cetkovský), 56. Kajaba (Protivný, Illéš). Rozhodčí: Bejček – Polák, Rampír. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2003.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, Bílek – Dvořáček, Pitule, Redlich – Šilhavý, Lukáč, Strnad. Trenér: Jindřich Lidický.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (4. Horčička) – Drtina, Husák, Mojžíš, Sova, Špaček, Protivný, Kaluža, Rudl – Cetkovský, Dragoun, Luňák – Volek, Moskal, Illéš – Novák, Venkrbec, Šlahař – Kajaba, Kuncek, Staněk. Trenér: Kamil Přecechtěl.