To se však Prostějovským nepodařilo a připsali si tak už sedmou porážku v první lize.

Jestřábi přitom neměli špatný vstup do zápasu. V první dvacetiminutovce se dokonce dostali do vedení.

Už v první minutě se však musel blýsknout Šimboch skvělým zákrokem proti Poříckému.

Hanáci poté přežili i oslabení.

V následující přesilovce se ale dočkali úvodní branky. Coufal našel Skřivánka a ten se nemýlil.

Domácí do konce úvodní dvacetiminutovky nedokázali Jestřábům odpovědět, a tak Sršňovi svěřenci vedli 1:0.

Na začátku druhé třetiny přišla srovnávací branka. Gengel z pravého kruhu nedal Šimbochovi šanci. Jestřábi se však nevzdávali a znovu zabojovali o tolik potřebné body.

V jednatřicáté minutě je poslal znovu do vedení důrazný Lukáš Luňák.

V následujících dvou minutách se však zhroutil prostějovský sen.

Nejprve se dostal k odraženému puku Tůma a srovnal na 2:2.

Vzápětí se odporoučel na trestnou lavici Indra. Kamil Černý brzy proměnil přesilovku a poslal Ústí do vedení.

Jestřábi potřebovali rychle srovnat, což se jim nepodařilo. Naopak na začátku závěrečné třetiny znovu inkasovali.

Rod nahrál z poza branky Budínskému, který doťukl puk za Šimbochova záda.

Jestřábům pak nepomohl ani oddechový čas. Těsně před koncem se sice dostali na dostřel domácímu celku, když třetí branku Prostějova přidal Lukáš Luňák. V závěrečné minutě to Hanáci zkoušeli bez gólmana, ale na srovnání už nedosáhli.

„Vzhledem k množství zraněných a k sestavě s jakou jsme do Ústí jeli, jsme neodehráli špatné utkání. Bohužel se hraje na body a ty my domů nevezeme," litoval prostějovský kouč Tomáš Sršeň a dodal: „Od sobotního výkonu se musíme odrazit dál. Nevím, jaké změny budu moci udělat do středečního duelu s Havířovem, protože nás opravdu trápí četná zranění hráčů."

Ústí nad Labem – Prostějov 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Gengel (Brož, Petrásek), 32. Tůma (Pořícký, Smetana), 34. Černý (Rod, Roubík), 41. Budínský (Rod, Roubík) – 8. Skřivánek (Coufal, Luňák), 32. Luňák (Indra), 59. Luňák (M. Černý). Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 481.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Roupec, Kolibár, R. Malý, Knesl, Skřivánek, Kaluža – Mouča, M. Černý, Poulíček – T. Sršeň ml., Belay, Coufal – Indra, L. Luňák, F. Kučera – Kuchta, L. Duba. Trenéři: Tomáš Sršeň st., Petr Zachar.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – K.Černý, M. Vágner, Kolafa, Smetana, Vl. Brož, Holomek, M. Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – D. Tůma, J. Kloz, Pořický – Gengel, T. Vávra, P. Přeučil – Markulinec, Suchan, Kuchynka. Trenéři: Milan Skrbek, Tomáš Mareš.