Turnaj v Německu, který vyvrcholí příští čtvrtek, začal pro Čechy výhrou 5:4 s Velkou Británií po prodloužení, na které se brankou a dvěma asistencemi podílel Patrik Šebek, který ještě v minulé sezoně nastupoval za druholigový Prostějov v ledním hokeji. V průběhu ročníku se ale rozhodl naplno věnovat in-line hokeji.

Šebek je navíc jedním ze čtveřice, která si loni vedle zlata z Pardubic připsala triumf i na světovém šampionátu organizace FIRS v italském Roccarasu. Kromě něj jsou to brankář Roman Handl, z pole Martin Vozdecký a Pavel Strýček.

V pátečním zápase nechyběl ani Jakub Čuřík, nejproduktivnější muž Prostějova v minulé sezoně, který ve čtvrté čtvrtině srovnával po Šebkově asistenci na 4:4.

„Mistrovství světa je letos hodně brzy, proto bylo na složení kádru málo času," řekl serveru inline-hokej.com generální manažer týmu Tomáš Kazlepka. „S kádrem jsme ale spokojení, máme dobré hráče a tým je sladěný i co se týká povahových vlastností jeho členů," doplnil.

V sobotu se český výběr postaví od 16 hodin Finsku, v neděli pak Švédům.

Kádr českých in-line hokejistů na MS IIHF v Ingolstadtu (1.-7. června)

Brankáři: Roman Handl (IHC Berounští Medvědi), Ondřej Jirkův (Mission Roller Brno), hráči v poli: Pavel Strýček, Patrik Šebek, Tomáš Demel, Miloš Vavruša, Zdeněk Kubica (všichni Mission Rollers Brno), Michal Šimo, Jakub Čuřík (oba IHC Olomouc), Ladislav Vlček, Jan Besser (oba IHC Berounští Medvědi), Luděk Broš (IHC Střída sport Pardubice), Martin Vozdecký (IHC Devils Zlín), Marek Loskot (IHC Slavia Praha). ⋌(čtk, mad)