Čím to, že se Hanákům nyní nedaří? „Kdybychom to věděli, tak to změníme. My se snažíme, plníme ty úkoly, ale začíná to tím, že málo střílíme, máme málo soubojů, nedohráváme to a chybí nám nasazení,“ vysvětluje útočník Jestřábů Dominik Hrníčko.

Hanákům v duelu s Havířovem nevyšel vůbec začátek utkání. Opakoval se tak scénář ze zápasu na Kladně a také z derby s Přerovem.

„My si to říkáme před každým zápasem. Nevím, prostě nám to nejde. Chybí nám chtíč, zatnout zuby a jít do toho po držce. Zbývají nám tři zápasy do konce základní části a pokud nám vyjde play-off, tak tam s touto hrou nemůžeme uspět. Play-off je o důrazu, o obětování se za tým, a to tam postrádám,“ popisuje Hrníčko.

Prostějovští Hokejisté. Ilustrační foto
Jestřábi prohráli počtvrté v řadě. Je na čase se vzchopit, velí Šejba

PŘESILOVKY? JENOM JAKO

Svěřenci trenéra Šejby měli v posledním zápase i poměrně dost příležitostí v přesilových hrách, nicméně tam nyní Hanáky tlačí bota.

„Nešlo nám zavezení puku do třetiny a také buly nám nevycházelo. Chyběla tam také nějaká překvapivá přihrávka. Hráli jsme to jenom jako,“ vyčítal pětadvacetiletý útočník.

Havířovští hráli o udržení naděje na předkolo a rozdíl ve skóre nakonec mohl být i markantnější.

„Měli jsme ještě štěstí, protože Ondra Bláha hodně šancí pochytal, takže to mohlo být ještě horší. My jsme taky šance měli, ale Havířov si výhru zasloužil a chtěl to víc. Byli jsme bohužel ve všem horší,“ mrzelo Hrníčka.

JAK Z TOHO VEN?

Jak zlomit černou sérii? Prostějovský forvard má na to jednoduchou odpověď.

„Prostě to umlátit. Hlavně to chtít, a ne si jen jít zahrát. Každý bod je pro nás teď dobrý. Musíme kompletně změnit hru a vnímání zápasu. Jak říkám, jestli takto budeme hrát v play-off, tak nemáme šanci,“ ví Hrníčko.

Rodák z Liberce přitom individuálně zažívá dobrou sezonu. Zatím je druhým nejlepším střelcem Prostějovských, a dokonce se mu podařilo vstřelit už dva hattricky. První proti Kolínu a druhý v zápase s Vrchlabím.

„Nikdy jsem nebyl hráč, který se dívá na své kanadské body. Byl jsem vychováván tak, že nejdřív musím udělat maximum pro tým a pak to třeba přijde. Letos to tam napadalo, takže jsem za to rád,“ pronesl spokojeně na závěr.

JIŘÍ HORÁK