Šestadvacetiletý prostějovský rodák se vrátil z angažmá v polské lize domů na Hanou a v jednom týmu si tak znovu zahrál se svým o dva a půl roku starším bratrem Václavem.

„Byla příležitost se vrátit do Prostějova, z Třince sem mám vyřízené střídavé starty, takže pro mě je jenom dobře, že jsem doma a mohli jsme si to dát s bráchou," usmíval se Radek Meidl.

Tomu se obnovená premiéra v dresu Jestřábů vyvedla, protože Hanáci doma překvapivě porazili Třebíč.

„Začali jsme pracovat jako tým a výsledky se dostavily. Začali jsme hrát jednoduše a výhry nás trošku zvedly," pochvaloval si období z konce listopadu a začátku prosince.

Minulý týden však domácí zápas proti Kadani kvůli zranění nedohrál.

„Byl to souboj u mantinelu, hráč mě trošku přistrčil zezadu a já jsem spadl na mantinel a praskla mi záprstní kůstka. Ještě to bude chtít tak tři týdny a snad se dám po Novém roce dohromady," přeje si Radek Meidl.

Není to však jediný prostějovský hráč, který je momentálně mimo hru.

„Teď je docela rozsáhlá marodka. Do Vánoc se to musí nějak uhrát a po Novém roce se snad všichni dáme nějak dohromady, bude to klapat a zase budeme vyhrávat," věří Radek Meidl.

Prostějov je v první lize předposlední, do konce základní části však zbývá odehrát šestnáct zápasů.

„Chceme se dotáhnout na Most, snad to tam začne nějak padat. Já tomu věřím, tým tam na to je a kluci chtějí pracovat. Máme mladý tým a ty některé zápasy vypadaly fakt dobře," pochvaloval si hokejista, který zkoušel štěstí také v zámoří.

Naposledy však hrál v zemi našich severních sousedů – v Bytomi strávil půl minulé sezony a začátek té letošní.

„Polsko je dobré, hraje se tam takový kanadský styl, je tam i hodně Američanů a Rusáků. Na to rozehrání to pro mě bylo super," řekl o svém minulém angažmá hokejista, který by do konce sezony měl zůstat v Prostějově.

„Ale budu doufat, že bych naskočil na nějaký zápas do Třince," přeje si vytáhlý útočník. Oceláři, kteří od Olomouce získali na Meidla práva, jej chtěli kvůli rozsáhlé marodce dokonce vzít k utkání do Litvínova, jenže vše zhatilo zranění. „Byl to vážně pech," konstatoval Radek Meidl.

Díky volnému času tak v úterý zavítal na zápasy tenisové extraligy.

„Já to zase tak neprožívám, ale Petře fandím," usmíval se na tribuně.

Se svojí slavnou přítelkyní si už byl dokonce i zahrát. „V létě, když měla po Wimbledonu, jsme si byli pinknout, ale samozřejmě to nebylo nic velkého," smál se Meidl, kterému tenisová raketa rozhodně není cizí.

„Všichni hokejisté hrají přes léto tenis, takže já samozřejmě taky," řekl Meidl, který by se měl na tribuně prostějovské haly objevit i ve čtvrtek a v pátek.

„Teď mám zraněnou ruku, takže tady můžu být. Jinak samozřejmě trénuju, chodím do posilovny a nějak se udržuju," dodal.