Ani soustavné povzbuzování v průběhu celého zápasu však prostějovské hokejisty nevybičovalo k lepšímu výkonu.

„O to víc mě to mrzí. Konečně tady byla atmosféra a povzbuzovalo se, ale nedáme doma ani gól,“ mrzelo kouče Jestřábů Jiřího Vykoukala.

Lepší kulisu vnímali i hráči na ledě.

„Předtím tam bylo ticho, tak teď aspoň někdo fandil. Atmosféra byla dobrá,“ všiml si útočník Jan Rudovský, který litoval, že domácí své diváky nepotěšili brankami.

„Ten zápas se nám nepovedl. Od desáté minuty první třetiny jsme přestali plnit to, co bychom měli dělat. Nějaké šance jsme měli, ale bylo jich málo. Musíme se víc prosazovat. Vystřelit a jít za pukem, to tam chybělo,“ poznamenal po těsné prohře nejproduktivnější hráč Prostějova v letošní sezoně.

Gól o zadek

O výsledku utkání rozhodla 12. minuta první třetiny. Vyhozený puk zachytil na modré čáře Kasík, jehož nahození nešťastně tečoval za záda vlastního brankáře Žovinec.

„Zase smolný gól. Takových jsme už dostali hromadu. Prvních pět minut jsme měli dvě gólovky, ale pak dostaneme takový blbý gól, kdy se to od zadku našeho hráče odrazí do brány,“ kroutil hlavou trenér Vykoukal.

Poté utkání upadlo do průměru a Prostějov marně hledal cestu do slávistické obrany. A když už ji našel, narazil na bezchybného brankáře Frodla.

„Nějak to dnes nešlo. Nechodili jsme do střelby. Málo se tam tlačíme a honíme to po rozích,“ zlobil se po utkání útočník Rudovský.

Ten v posledním domácím utkání s Přerovem utrpěl zlomeninu nosu a musí nastupovat s celoobličejovým krytem.

„Nijak mě to nelimituje. Občas se to začne mlžit, ale je to celé plexisklo, což je lepší než mřížka. Celý obličej mě bolí, tak jsem rád, že se mi toho nikdo nedotkne,“ podotkl Rudovský.

Šanci vylepšit střeleckou bilanci bude mít on i jeho spoluhráči ve středu, kdy Jestřábi zavítají na led Havířova.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slavia Praha 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Kasík. Rozhodčí: Čech, Šutara – Měkýš, Komínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Diváci: 1914.

Prostějov: Neužil – Kolář, Žovinec, Havlík, Horyna, Holík, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, Luňák – Švec, Dvořáček, Hozák – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec. Trenér: Jiří Vykoukal.

Slavia: Frodl – Barák, J. Drtina, Holý, Kasík, Novák, A. Růžička – Furch, Jankovský, Kadlec – Kopta, Krejčík, Krliš – Kubica, Nedvídek, Ondráček – Šafránek, Šagát, Šteiner. Trenér: Milan Razým.