„Můj návrat sice proběhl, ale já musím na operaci, takže jsem v sobotním duelu byl spíše morálně," řekl po zápase skromně Novosad. Jeho přínos byl ale nemalý, protože v přesilovkové formaci připravil vyrovnávací gól Jestřábů. Na ledě patřil k lepší části týmu.

Novosad se postavil vedle Kotáska a kapitána Duby a všichni tři si poměrně sedli. Přesto není vůbec jisté, jak dlouho bude tato spolupráce pokračovat.

„Nevím vůbec, jestli budu nastupovat. Musím se domluvit s trenérem, přes dva a půl měsíce jsem nic nedělal. Jsem opravdu unavený. Je toho na mě moc, protože když někdo deset týdnu leží a během sedmi dnů naskočí do zápasu, tak je to znát. Je to špatné," popsal své pocity Zdeněk Novosad.

Jeho koleno není doléčeno. Prostějovskou oporu teprve čeká operace.

„Koleno zlobí, mám přetržené vazy a čekám na operaci. Jinak bych už na ní dávno byl, ale jelikož je play off, tak jsem se oblékl a šel na led," zdůvodnil hokejista průtahy s léčbou.

Prostějov i přes Novosadovu přítomnost nakonec Karviné podlehl 2:1 po prodloužení. Jestřábi se snažili hrát zodpovědně v obraně, ale v útoku za soupeřem pokulhávali.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU VČETNĚ FOTOGALERIE: Jestřábi zahájili play off neštastně, prohráli s Karvinou v prodloužení

„Utkání bylo vyrovnané. Škoda, že jsme neměli štěstí. Měli jsme dát víc gólů, bohužel to nevyšlo. Všichni jsme hráli typický play off zápas 1:1 a pak prodloužení. Teď dali branku oni, příště ji můžeme dát my, taková je vyřazovací část. V pondělí jedeme na další duel k nim a můžeme takhle vyhrát my," okomentoval sobotní zápas Novosad.

Hokejový útočník také vylíčil jak těžké je s takovým zraněním hrát: „Ten kdo to nezažil, mít utržený vaz a dva měsíce netrénovat a jen ležet na posteli s nohou v sádře a potom naskočit proti Moravcům a Ivanům, tak si to nedokáže představit. Já jsem se kousl, zkusil jsem to a uvidíme. Bohužel nemám fyzičku, potom všem ji ani mít nemůžu, nejsem superman. Na přesilovky se tam postavit můžu, chtěl jsem klukům hlavně pomoct psychicky. Nevím, jestli se to povedlo."