„Jsou v tom emoce. Ale divil bych se panu Smetákovi, jestli se ráno dokáže podívat do zrcadla,“ uvedl pro klubový web útočník Jestřábů Patrik Šebek po prohře na severu Moravy poměrem 2:3.

Orlová těžila z přesilovek, kterých jim rozhodčí nabídl dostatek. Navíc byl Jestřábům neuznán zřejmě regulérní gól pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

„Máme to za sebou a pokračujeme dále. Teď doma přivítáme v těžkém duelu Nový Jičín a na Orlovou musíme rychle zapomenout, dostat to z hlavy,“ ví produktivní prostějovský útočník.

Jestřáby čeká tým s velice zajímavou letošní bilancí.

Na domácím kluzišti má Nový Jičín čtyři výhry a stoprocentní bilanci, naopak z venkovního ledu Jičínští žádný bod nepřivezli, a proto budou chtít tento fakt v Prostějově jistě napravit.

„Nový Jičín nemá špatné výsledky. My znovu musíme hrát ze zabezpečené obrany a proměnit nějaké šance,“ říká před sobotním duelem prostějovský trenér Petr Zachar.

Nový Jičín má za sebou domácí zápas s Břeclaví, který pro ně skončil vítězně. Výsledek 5:2 zařídili domácí až kanonádou v poslední třetině.

Severomoravané dokázali doma zdolat elitní týmy druhé ligy, když si připsali skalpy Šumperka, Přerova, Valašského Meziříčí i Vsetína.

Naopak body nepřivezli například z Hodonína nebo Uherského Hradiště. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Daniel Vrdlovec, který má na svém kontě dvanáct bodů.

„Já si myslím, že to bude opět vyrovnané utkání a že to nebude zápas o tři o čtyři góly. Znovu rozhodne momentální situace a štěstí,“ předpovídá kouč Jestřábů.

Ten bude v sobotu moci pravděpodobně počítat do sestavy s dalším útočníkem Václavem Chomičem, který se v týdnu zapojil do treninku prostějovského týmu.

Do první formace by se podle předběžných informací měl k Dubovi a Stejskalovi přesunout útočník Patrik Šebek místo mladého Davida Zachara.

Zápas mezi Prostějověm a Novým Jičínem začíná v sobotu v 17:00.

Miroslav Mazal