Gólman Rozum pomohl Jestřábům k osmé výhře v řadě

Břeclav, Prostějov – Hokejoví Jestřábi jedou na vítězné vlně. Z Břeclavi si vezou domů už osmou výhrou v řadě.

15.2.2014

Kevin RozumFoto: DENÍK/Lukáš Horák

Vítěz základní části druhé ligy byl favoritem sobotního duelu, ale ze začátku se jim domácí Lvi tvrdě postavili. Závěr však už patřil Hanákům.

Do prostějovské branky se tentokrát postavil Kevin Rozum, ale už v druhé minutě musel kapitulovat.

Břeclavští hokejisté se dostali do jednobrankového vedení, když Lukáš Bolfík využil signalizovanou výhodu.

Prostějovští borci o pět minut později za stejné situace vyrovnali. Spolupráce Marka Indry a Juraje Juríka přinesla první gól hostů. Střelcem se stal druhý jmenovaný útočník.

Domácí se ale znovu prosadili. Kučera proměnil dvojnásobnou přesilovku a Břeclav vedla 2:1.

Do konce úvodní třetiny však padly ještě dvě hanácké trefy.

Srovnání na sebe nenechalo dlouho čekat, už za minutu po domácí brance přišlo z hole Vladimíra Stejskala.

Hosty pak poslal do vedení Frank Kučera ranou přímo pod břevno.

„Do brány jsem poslal Kevina Rozuma. On v poslední době moc nechytal, takže jsem mu chtěl dát příležitost. S jeho výkonem jsem byl nakonec spokojený, vyhráli jsme," usmíval se prostějovský lodivod Petr Zachar.

Do druhé dvacetiminutovky poslal domácí trenér do brány Šurého a ten se rozhodně nenudil. Zkraje třetiny měl však plné ruce práce Kevin Rozum. Ten však Jestřáby podržel a neinkasoval.

Také změna v břeclavské svatyni byla správným krokem. Šurý vychytal většinu hanáckých šancí.

Tu největší si vytvořil Martin Belay, který se vrátil z marodky. Odkrytou bránu ale netrefil.

Jediný gól druhé třetiny přišel v osmatřicáté minutě. Šťastným střelcem byl Lukáš Luňák.

V závěrečné třetině viděli diváci další tři trefy. Její začátek patřil domácím, ale ti svůj tlak nedokázali přetavit v branku.

Naopak hostující celek se prosadil hned dvakrát. Ve čtyřicáté šesté minutě skončila spolupráce Michala Černého a Vladimíra Stejskala brankou.

Druhý jmenovaný nedal Šurému šanci. Šest minut před koncem zvýšil na 6:2 prostějovský obránce Aleš Knesl.

O hanácké výhře bylo tedy předčasně rozhodnuto.

Poslední, ale jen kosmetickou úpravu skóre udělal Lukáš Bolfík. Svým druhým gólem v sobotním zápase stanovil konečný výsledek na 6:3.

„Byli jsme po celý zápas lepším týmem. S konečným výsledkem jsem také spokojený. Ve hře jsme sice udělali několik chyb," řekl po zápase kouč Prostějova Petr Zachar a popsal své záměry v sobotním zápase:

„Prakticky každou třetinu jsme zkoušeli něco jiného. Dávali jsme šanci více klukům."

Trenér Zachar mohl mít radost i s návratu marodů do hry.

„Už se nám uzdravili všichni. Do zápasu nastoupil Martin Belay. David Šebek měl zlomená žebra, takže jej ještě šetříme, ale do prvního zápasu play off už nastoupí všichni," prozradil Zachar.

HC Břeclav – LHK Jestřábi Prostějov 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Bolfík (Medřický), 11. Kučera (Bartoš, Dora), 58. Bolfík (Kučera) – 7. Jurík J. (Indra), 14. Stejskal (Nedbálek, Luňák), 18. Kučera (Kolibar), 38. Luňák (Venkrbec, Stejskal), 47. Stejskal (Černý), 55. Knesl (Černý, Stejskal). Rozhodčí: Z.Pokorný – P.Kříž, M.Musil. Diváci: 138.

HC Břeclav: Jekel (21. Šurý) – Dora (A), Šaur, Novák, Kovář, Nekoranec, Strapina – Kučera, Popolanský, Bartoš, Bolfík (A), Medřický, Rejžek, Zháňal, Blaha, Průdek, Haman ©, Buhaj, Procházka. Trenér: Michal Konečný

LHK Jestřábi Prostějov: Rozum – Knesl, Kořínek, Veselý, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Švaříček – Antončík, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Stejskal, Duba, Jurík J., Indra, Belay, Jurík D., Coufal. Trenér: Petr Zachar.