S jakými ambicemi usedáte na lavičku áčka?

Je to druhá liga, jsme na nelichotivé pozici. Cílem je dát se dohromady a změnit náladu. Otočit kormidlem a nastartovat cestu tabulkou směrem nahoru.

Postavil před vás majitel klubu konkrétní metu?

Hlavní je dostat se do playoff. Jedno zda, ze čtvrté nebo osmé pozice. Může přijít jedna remíza či prohra a po ní třeba deset výher v řadě.

Chystáte změny v kádru?

Momentálně nejsou na pořadu dne. Kádr stál majitele prostředky i úsilí a má na to. Pokud by se však několik zápasů nepovedlo, nelze to vyloučit.

Hráčům se zatím nedaří především skórovat.

Důležitá je psychika a sebedůvěra. Třeba Dubova formace nasbírala loni více než sto bodů. Je to týmová práce.

Zůstáváte i trenérem dorostu. Bude pro vás nyní áčko prioritou?

Pokusím se určité období pomoci áčku. Neznamená to však, že bych se něčemu věnoval jen na půl. První liga dorostu je vyrovnaná, je to na hraně a letos navíc sestupují tři týmy.

Poprvé povedete první tým ve středu proti Vsetínu. Co od zápasu čekáte?

Bude to urputný souboj, hráči se navzájem znají. Někteří pocházejí z Valašska a naopak, bude to vyhecované. Vsetín má hodně mladý kádr. Vsází na obětavost, soudržnost a v bráně je již sezonu a půl drží Lukáš Plšek. Na trénincích jsme změnili všechny formace.

Stále vám chybí zranění útočníci?

Michal Novák již může nastoupit, naopak Michal Rak může být s kolenem mimo jeden i tři měsíce. Luboš Zetík po jednom zápase odjel zpět na Slovensko a zatím se vedou jednání. Buď se vrátí do Prostějova, nebo ne.

JIŘÍ MOŽNÝ